Běh zámeckým parkem

Tento závod je v hierarchii akci, které pořádá Prajzský běžecký klub Kravaře, tím nejstarším, největším a také nejoblíbenějším. Svou oblibu si získal nejen atraktivní tratí, kterou tvoří tři kola v areálu zámeckého parku, ale také skvělou diváckou kulisou. Letos sice došlo k určitému narušení v podobě návštěvy závodu jistého populistického politika, ale pořádající oddíl se od této akce velice správně a sympaticky distancoval. Běh je sport, je o výkonu a vteřinách a ne o politických bodech. A to také platilo na trati, i když občas, spíše teda sporadicky, zvítězila taktika nad férovostí. Od začátku vystřelil do čela závodu Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice) a všem bylo jasné, že na tohoto borce nikdo další ve startovním poli mít nebude. Jeho vítězný čas v cíli činil 28:32 min. Druhý skončil takticky běžící Robert Anczak (Easy Run Racibórz) 29:59 a třetí pak Michal Poledník (Canicross Beskydy) 30:01, který bohužel doplatil na roli nechtěného pacemakera. V ženách byl souboj vyrovnaný až do konce. O vítězství bojovaly kolegyně z SSK Vítkovice Kateřina Bluchová a Hana Legerská. Prvně jmenovaná byla v cíli o sekundu dříve a její čas se zastavil na 34:03 minutě. Třetí místo obsadila Zuzana Kročová (SK Hranice) 35:16 min.

Náš klub měl, jako již tradičně, v Kravařích slušné zastoupení a solidně jsme také vzali útokem stupně vítězů: Ondřej Dominik 30:28 a 2. místo v kategorii, Marek Škapa 31:01 3. místo v kategorii, Honza Fousek 31:32, Daniel Šindelek 31:34 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 32:50 a 3. místo v kategorii, Petr Jorníček 36:03, Ivan Karas 36:24, Ladislav Dvorský 36:25, Petr Brož 38:37, Jaroslav Kuncek 38:55, Marek Moravec 39:15, Pavel Pivko 41:02, Jana Dominiková 42:56, Jana Kilarová 43:17, Václav Procházka 48:19 a 2. místo v kategorii a Martina Metzová 50:24.