Žák desátý na světě

Dne 2. července 2018 proběhlo ve Slovinsku, v městě Železniki Mistrovství světa masters v horském běhu. Závodilo se na trati dlouhé 10,8 km, a převýšením 1184 metrů. Cíl závodu byl v nadmořské výšce 1660 metrů. V kategorii mužů nad 45 let se v konkurenci 59 běžců neztratil i běžec z oddílu MK Seitl Ostrava Jiří Žák, který doběhl na desátém místě, v čase 1 hodina 13 minut 6 sekund. K tomu Jirka dodává: ,,  Prvních dva a půl kilometru bylo po asfaltu a vybíhalo se z centra města. Tato pasáž mi moc nevyhovovala a do terénu jsem nabíhal okolo dvacátého místa. Poté až do cíle to byl pravý horský terén s místy velmi prudkých stoupání. To mi už mnohem více vyhovovalo a postupně jsem předbíhal své soupeře. Byl jsem nakonec rád, že 150metrů před cílem jsem předběhl jednoho z italských běžců a doběhl jsem v první desítce. Za slunečného počasí jsem dnes na víc neměl, a nepodařilo se mi přiblížit k pátému místu z roku 2016 z italské Susy, a šestému místu z rakouského Telfesu v roce 2014.“ Mistrem světa se stal Ital De Colo Daniele před týmovým kolegou Antoniny Giuseppe, na třetím místě doběhl domácí Slovinec Alič Simon. K tomu Jirka říká: ,, Italové jsou absolutní špička, na letošním šampionátu ještě skončili na čtvrtém a pátém a jedenáctém místě. Před dvěma lety byli na světě přede mnou tři Italové, před čtyřmi roky všech pět Italů.“