Běh mezi náměstími Frýdek-Místek

S nástupem června počet běžeckých závodů tradičně poklesl. O minulém víkendu se v regionu konali pouze dva. Po sobotním Jílešovickém prásku se v neděli uskutečnil dvanáctý ročník běhu z náměstí na náměstí ve F-M. Název byl ale letos poněkud zavádějící. Z důvodů (všudepřítomných) rekonstrukcí komunikací byla změna trati. Závod se odehrál na přibližně 800m dlouhém okruhu v Místku. Pro znalce města po startu na náměstí Svobody se běželo ulicemi J. V. Sládka, U staré pošty, kolem polikliniky, Pivovarskou a kolem Alberta zpět na náměstí. Značnou část povrchu tvořily kostky, které vzhledem k počasí zejména v zatáčkách podkluzovali.

Po horké sobotě se v noci zatáhlo a obloha nevěštila nic dobrého. Ráno v Ostravě ještě nepršelo, ovšem cestou do F-M se situace změnila a z nebe padaly provazce vody. Nejvíce to bohužel odnesli děti, protože v době jejích závodů byl liják největší. Hlavní běh odstartoval primátor města v 11:00 ještě za silného deště, který ale postupně ustával. Na startovní čáru se postavilo 84 běžců, které čekalo 6 kol. Vítězem se stal Michal Poledník v čase 15:48 před Janem Tesarčíkem.

Naše zastoupení bylo docela početné a úspěšné. Honza Fousek v prvním závodě po zdravotní pauze skončil třetí v kat. do 34 let za 16:30. Marek Škapa byl rovněž třetí v kat. 45-54 let (17:15) následován Danem Šindelkem (17:38). U Dana je třeba se pozastavit. Na start totiž nastoupil pouhých 24 hodin po Mad-race. Pro neznalé jedná se o náročný překážkový závod na Vaňkově kopci u Ostravy. Dan startoval v podobném závodě poprvé v životě, navíc bez jakékoliv speciální přípravy a ani moc nevěděl, do čeho jde. Přes tento handicap obsadil vynikající desáté místo v absolutním pořadí v konkurenci několika stovek účastníků. Klobouk dolů!

Dalším naším zástupcem na bedně v F-M byl Roman Slowioczek, který v kat. nad 55 obsadil druhé místo za 18:32. Jarda Kuncek skončil 15. v kat. 35-44 (19:49). Jedinou odvážnou ženou z našeho oddílu, kterou neodradilo špatné počasí, byla Jana Kilarová a časem 23:36 skončila šestá.

Závod v režií AK Slezan Frýdek-Místek byl opět výborně připraven. Za nulové startovné byl v cíli připraven raut včetně ochutnávky nových piv Místečák a Frýdečák. Nechyběla tombola a pro nejlepší spousta cen. A ani to počasí nakonec nebylo nejhorší. Kapky deště člověka osvěžili, byl lepší vzduch a výborně se dýchalo. ( P.S. přiznává to i autor článku, o kterém je známo, že má rád zcela jiné počasí…)