Jilešovický Prásk

Po roční pauze se do běžecké termínovky vrátil již zavedený a pro svůj profil také náročný závod Jilešovický Prásk. Tento závod nikdy nebude přitahovat masu závodníků jako je tomu u komerčních akci, které se pyšní vysokým startovným a různými lákadly na peněženky hobíků. Za to nabízí trať, která se sice celá běží po asfaltu, ale je náročná na dlouhé stoupání a táhlé seběhy. A právě takový profil nás může posunout výkonnostně nahoru. Specifické je také to, že 6,5 km okruh se běží dvakrát, každé kolo v jiném směru, jen muži v kategorii nad 60 let a ženy běží kolo jedno.

Z něžného pohlaví v sobotu dorazily jen tři odvážlivé a tak měly všechny již předem jisté místo na stupních vítězů. Nejrychleji do cíle doběhla jediná zástupkyně kategorie do 34 let Hana Legerská (SSK Vítkovice) a to v čase 32:49 min. Pak již následovaly naše zástupkyně, obě v kategorii nad 35 let, Jana Kilarová 39:52 a Věra Božová 45:45 min. Další naší zástupci na jedno kolo: Jaroslav Hrabuška 35:08 a 2. místo v kategorii, Alfons Vytisk 35:38 a 3. místo v kategorii, Pavel Pivko 36:43 a Václav Procházka 43:31 a 2. místo v kategorii.

Na distanci 15 km to byl souboj o prvenství mezi našimi závodníky. Pro vítězství si doběhl Ondřej Dominik 58:56 a na druhé místo tak odsunul svého klubového kolegu Marka Škapu 59:33 min. Třetí do cíle dorazil Petr Hvolka (Kilpi Racing Team) 1:01:06. Hned za touto trojicí doběhl vítěz kategorie nad 50 let náš Petr Škrabánek 1:03:02 min. Stejně jako u žen i v mužích byl v nejmladší věkové kategorii pouze jeden zástupce a tak se z vítězství mohl premiérově radovat náš Ivan Karas 1:11:01 min.