Vyběhněte s Děkanem

„Vyběhněte s Děkanem“ toto je výzva všem studentům a zaměstnancům obchodní podnikatelské fakulty Slezské univerzity Opava v Karviné a nejen jim. V kategorii ostatní byl zbytek těch, kteří si chtěli prostě jenom zaběhnout pro radost. Oproti loňskému roku letos 23. května 2018 běželo méně běžců a to 74 a 7 štafet. Start byl v 16:30 hod. a nesměli chybět, jak obhájce prvních míst za minulé tři ročníky Marek Škapa z MK Seitl Ostrava, tak i obhájce loňského druhého místa Stanislav Záleský z AO Slavia Havířov. Dalšími adepty byl Petr Chovanec z BK SAK Karviná, Rostislav Pietrzyk , ale velké překvapení náš Ondřej Dominik z MK Seitl Ostrava, který nakonec v samotném závodě na 5,3 km diktoval velmi slušné tempo kolem 18 km/h. To se snažili akceptovat pouze Stanislav Záleský a náš Marek, který jako loni na začátku tratě se držel za Standou a nakonec musel jít před něj, pokud nechtěl, aby mu Ondřej utekl. V druhé polovině trati již bylo jasné, kdo bude stát na bedně, ale ne na kterém místě. To se ukázalo až 1,5 km před cílem, kdy Ondřej s Markem začali stupňovat své tempo a Standa si je držel na dohled. A jak to dopadlo? V teplém slunečném počasí, které miluje snad jen náš Marek, byl nakonec na 1. místě Ondra Dominik s časem 18´33“/18,11km/h. O pár metrů a 07“ za Ondrou doběhl Marek Škapa s časem18´40“/18,00km/h a na 3. místě Stanislav Záleský s časem 18´55“/17,76km/h. Oba za Odrou si vylepšili osobáky z loňska. Se ztrátou 1´18“ a také pěkným časem 19´51“/16,93km/h doběhl na pěkném 4. místě Petr Chovanec z BK SAK Karviná. Další na 5. místě se umístil Rostislav Pietrzyk 20´22“/16,50km/h a 6. místo Daniel Monczka 21´56“/15,32km/h. Naši kluci si vítězství vychutnali plnými doušky. Marek ihned si byl po závodu koupit jontovo-chmelový nápoj, kterým doplnil ztracenou energii. A pokud čekáte informaci o tom, kdo hlídal ze zadu běžce a držel si stále 10´odstup za naším Odrou, tak to byla má maličkost Dědek. Kamarádi běžci umístil jsem na celkovém pěkném 42. místě s časem 28´33“/11,77km/h. Jo nic moc?  Vloni 64. místo a čas rychlejší než loni, ale je to jen o pár sekund a to se počítá přeci. Nebo ne?  Byl to moc pěkný závod a pořadatelský na velmi dobré úrovni, včetně startovného.  Žádná velká komerce, ale kamarádské prostředí.
Na závěr bych chtěl popřát nejen Ondrovi a Markovi k vítězství, ale všem naším běžcům i běžkyním v oddíle, kterým se doposud dařilo něco vyhrát na běžeckých závodech, ale i těm co dokázali doběhnout každý závod a nevzdali to. Nakonec přeji Petře Pastorové k titulu Maratonská mistryní ČR, který oslavovala na našem oddílovém hřišti. Peťko dodatečně popřeji osobně.