MK Seitl: Od prvního místa po poslední!

Hlučínský půlmaraton, sobota 26. května 2018

Šest maratonů + jeden ultra = pokaždé bedna! To je vizitka naší nejnovější oddílové kolegyně Marcely Čadové z Ruprechtova u Vyškova. Má to v genech, jelikož je dcerou Mildy Bayera, jehož jméno má ve světě triatlonu stejný zvuk jako prezidentovo mezi ultramaratonci.

Na členství v MK Seitl Ostrava kývá přibližně hodinu před startem Hlučínského půl (i celého) maratonu, a aby neslyšela žáby u vody, cpe si do uší sluchátka s „rychlou taneční hudbou“. Nicméně rychlejší byla oddílová běžkyně Lucie Kašparová.

MK Seitl má každopádně v ženách první (Lucie = 3:45:18 a výhra v kategorii) i druhé (Marcela = 3:48:96, výhra v kategorii a osobák navrch) místo. V mužích je to ještě zřetelnější – tam nedává šanci naprosto nikomu hlučínský milovník old school hardcoru a thrash metalu Jiří Pytlík finišující za 02:58:25! Petr Škrabánek (3:03:07) je celkově třetí a první ve své kategorii. Stanislav Kováček dobíhá za 3:31:11 a Libor Svozil za 5:43:28, ten doprovází Kláru Švarcovou a pouští ji galantně o patnáct setin sekundy, bere tím poslední místo. Já mám splněn třetím rokem po sobě květnový plán; třetí maraton ve třech týdnech – po Lošticích a Jistebníku – je znovu nejrychlejší (4:16:55).

Hlučínský půlmaraton je sice vypsán jako hlavní závod na 21,0975 kilometru, nicméně „péče“, jaké se dostává od organizačního týmu Gabky & spol. právě maratoncům, se hned tak nevidí. Jak se stará o běžce na půlce, nevím …. My máme originální medaile, plyšové potvůrky, jakýsi poukaz (odvlečený fyzioterapeutkou) a foto pěkně pokupě. Hlučínští pořadatelé to umí na jedničku, jen škoda, že se nepodařilo lapit zkurvysyna, přemisťujícího fáborky označující trať.

Půlmaratonci z MKS v Hlučíně:

Daniel Šindelek 1:30:12, celkově sedmý a druhý v kategorii

Marek Škapa 1:33:04, celkově osmý a třetí v kategorii

Ivan Karas 1:44:14

Tomáš Lipina 1:44:29

Jaroslav Hrabuška 1:58:12, celkově šedesátý třetí a druhý v kategorii

 

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..