Jistebník: Doběhnout maraton a heavy metal!

Jistebnický VH Půlmaraton (maraton, čtvrtmaraton i méně), sobota 19. května 2018

Vzhledem ke členské základně MK Seitl Ostrava byla účast na 8. ročníku Jistebnického VH Půlmaratonu bídná a nespravila to ani prezidentova dcera u časomíry. Že jsem byl na nejdelší trati sám, to se jaksi rozumělo předem (UltraLibor běžel ve Slovinsku) a na hlavním – půlmaratonském – závodě zachraňovali klubové barvy Danuše Škrdová (vyhrála v kategorii za 1:51:28) a nováček Ivan Karas (zabloudil = 1:46:56); ten ostatně jako jediný z účastníků v dresu MKS … A s Małym Lucyferem v kočárku se konal comeback sezony: Galerijní ulicí běžela Lenka Hehejíková 3,6 km za 25:24!

Počasí přitom běžcům – nikoliv tak už návštěvníkům jistebnického stadionu, kteří dorazili s dětmi za atrakcemi – přálo. Zejména první hodinu po startu. Pak se objevovalo sluníčko stále častěji a s ním i  vyšší teploty. Někteří prý závod vynechali v obavě z bahna, ale to nebylo nijak hrozné a dalo se mu docela vyhýbat.

Můj čas na 41. maratonu s číslem 41 byl 4:24:54. Horší jsem si ani nesměl dovolit, neboť hned po běhu i povinné (netekla teplá) sprše se jelo do Gliwic, kde opět došlo na „ideální spojení“. Po maratonu následoval heavymetalový koncert Manilla Road. Ve výsledcích se poté dokonce objevilo mé 3. místo v kategorii… nakonec, týden po Lošticích, proč ne!?