40. maraton = ve vedru vydřené jubileum!

Ultramaraton a Maraton Borák, Loštice, 12. května 2018

V maratonu není nic – snad jen s výjimkou přihlášek na prosincový žilinský běh okolo vodného diela – zadarmo. A pro můj čtyřicátý to v Lošticích platilo tuplovaně! Chyběl však UltraLibor (osmnáctiny syna), Otto (polský závod) i Andy (rodina). Tradici ale zůstali věrný Ondra Velička a Petr Škrabánek. Jako rozhodčí s námi už v pátek jel Sandokan a objevil se i Alfons Výtsik (vzdal maraton).

Sandokan v sedm ráno vypravil na šest okruhů dvaatřicet ultramaratonců v čele – nejen pomyslném, ale v konečném účtování i celkovém – s Danem Orálkem. Dvaačtyřicet maratonců a jedenadvacet běžců na jedno kolo (14,3 kilometru) vystartovalo o čtyři hodiny později. V zásadě to bylo jedno, neboť ukrutné vedro začalo panovat záhy a trvalo až do večera, dokud ze severu nedorazila bouřka…

Já si koupil ve specializované prodejně 2,9 kilogramu tvarůžek za velmi slušnou cenu v akci a na trať Maratonu Borák vyrazil potřetí. V nových Altrách Paradigm s naběhanou teprve stovkou, což byla chyba trestající bolavýma ztuhlýma nohama. Naštěstí ale nezlobilo koleno, nad nímž ráno fyzioterapeutka kroutila marně hlavou. Zato to horko dalo zabrat nejen mně, nýbrž i ostatním na trati.

První kolo jsem také poněkud přepálil a hned na počátku druhého to šlo znát. Dokázal jsem (dokázali oni?) ovšem držet tempo z pěti šesti dalšími, z nichž v cíli se přede mnou objevil jen Víťa Lenhart. V posledním kole jsem už chodil více, než je zdrávo, ale přesto za mnou soupeřská skupinka zaostala za pět a více minut. Utrhl jsem se ve stoupání a pojistil si to v sebězích. Čas: 4:38:21.

A pak už došlo na oslavy čtyřicítky s třiapadesátkou vínovicí a také Marcelkou Čadovou. Ta se svého pátého maratonu bála více, než žab (prý, poběžíme spolu a pokecáme si …) až na Boráku skončila za 4:11:47 jako druhá žena! MK Seitl Ostrava měl v ultra na bedně Ondřeje Veličku (7:09:42 celkově třetí a druhý v kategorii) a Petra Škrabánka (7:39:58 celkově sedmý a druhý v kategorii).

Radek

Odkaz na výsledky: http://www.ultracau.cz/index.php/32-zavody/234-mcr-v-ultratrailu-2018-lostice

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..