Jak jsme jeli reprezentovat Moravskoslezský kraj do Polska aneb 8. Maraton Opolski

Když se k nám díky aktivitám našeho předsedy dostalo na stůl pozvání vyjet prakticky zadarmo si zaběhat do Polska, neváhali jsme.

V rámci mezinárodní spolupráce mezi Moravskoslezským krajem a Opolským vojvodstvím bylo uvolněno pro náš klub 5 míst na akci 8. Maraton Opolski. To v praxi znamenalo neplatit ani groš za ubytování v 3hvězdičkovém hotelu, dopravu a startovné. Z větší části nám byla hrazena i strava. Když se k tomu přidá tradiční polské nadšení pro organizaci sportovních akcí a obliba Čechů u našich severních sousedů (jak trefně poznamenal jeden z účastníků výpravy, jsme pro ně „ťuťu ňuňu“ :-)), kdo by odolal?

Tak jsme v sobotu odpoledne z před Krajského úřadu vyrazili. V Opoli u hotelu si nás již přebrala zástupkyně Opolského vojvodství, která nám představila místo startu a pomohla s převzetím startovních balíčků. Jak tomu v Polsku bývá, byly bohaté: batoh, funkční tričko, sportovní brýle a další drobnosti.

Na druhý den ráno vše vypuklo, vzhledem ke slunečnému počasí v příznivý čas 9:10. Celkem okolo 1000 startujících si mohlo zvolit z několika tras: maraton, 1/2maraton, běh na 10 km, štafety a handbike.

Naše největší želízko v ohni Dan Šindelek běžel maraton, ostatní se spokojili s poloviční distancí.

Výsledky nebyly až tak důležité, šlo hlavně o důstojnou reprezentaci a užít si příjemný sportovní víkend. Ale přesto:

Dan Šindelek začal dobře (ještě na metě půlmaratonu kategorii vedl), pak jej ale stihly zdravotní problémy a byl z toho čas 03:23:58 a 4. místo v kategorii.

Půlmaratonci zápolili takto: první se v cíli zjevil Josef Šitka za 01:38:05 (29. místo v kategorii), za ním těsně finišoval Marek Moravec – 01:38:42 a 26. místo v kategorii.

Kolega z oddílu Pepa Team Frýdek – Místek Jaroslav Vernarský zaběhl za 01:51:24 a bylo z toho 17. místo v kategorii. Na startu byl tradičně hodně vidět! Pěkný výkon podala Martina Metzová. S časem 02:03:25 skončila na 13. místě v kategorii.

V Opoli se nám tak líbilo, že jsme město opustili až v pondělí dopoledne. Po závodě jsme ještě navštívili centrum města a stihli se důkladně občerstvit. Shodli jsme se jednomyslně na úspěšnosti akce a budeme se těšit na další možnosti vyjet do Polska. Nic tomu nechybělo – počasí, organizace, trasa, vřelé přijetí ze strany Poláků.

Na závěr se sluší poděkovat předsedovi klubu, který nám účast zajistil. Bc. Ivě Molnárové z Krajského úřadu, která vše zorganizovala. Paní Marzeně Koral-Jacek, která nás v Opoli mile přivítala a veškerým zázemím provedla. A v neposlední řadě skvělému řidiči Jarkovi Černému, který nás ochotně vozil.

Josef Šitka

Foto: https://drive.google.com/drive/folders/10urup_kZvV4RcPTWp68cxAwWM8JqBnYE

https://photos.google.com/share/AF1QipMdNkdwLVSuh00X9nSUse_ELORjbQ6mv0ksSCWvXxQFsNX6v69nFguz72J3ZTpXtA?key=ZGlaOVNSUlpPTlNwemtRTy1hZ2ljdV9pXzl5c3Zn

 

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..