Závadská desítka

Ještě pořád se najdou aktívní lidé, kteří dají své úsilí do upořádání nějakého nového běžeckého závodu. Jedním z nich je také Petr Liška, hlavní organizátor prvního ročníku Závadské desítky. Obklopil se místními nadšenci, podporu našel také na obecním úřadě a dali tak vzniknout závodu, který hned napoprvé udělal velice milý dojem. Sami organizátoři byli velice mile překvapeni, že se v sobotu ve 14 hodin na start postavilo celkem 92 závodníků. Příkladem šla také místní starostka, která se bez větší přípravy postavila na start nelehkého převážně krosového téměř desetikilometrového okruhu. Trať byla velice pěkná. Z velké části vedla lesními cestičkami s minimem rovinatých úseků, takže se neustále někde sbíhalo a vybíhalo. My jsme, i díky početné výpravě na Pražský maraton, měli na startu pouhé dva zástupce. Jirka Pytlík přišel o vítězství až v samotném závěru, kdy jej předběhl vítězný Robert Antczak 37:02 min. Jirka doběhl do cíle s 15 sekundovou ztrátou. Třetí skončil Roman Janeček (Caramba! Team) 38:27 a čtvrtý pak druhý náš zástupce Ondřej Dominik 39:08 (1. místo v kategorii). Nejrychlejší ženou se stala Ľuba Konečná z Ludvíkova 47:30 min. Po doběhnutí čekalo na závodníky velice pestré občerstvení. K mání bylo ovoce, sladké pečivo, klobása nebo třeba nealko pivo. Další pochutiny se pak daly dokoupit. Také na vyhlášení a kategoriích se nešetřilo a tak třeba ženy měly hned čtyři věkové kategorie.