Jakubův lesní běh Důlňákem Vratimov

V dubnu se již běžecká sezona rozběhla naplno a kdo má čas a chuť může závodit několikrát týdně. Dva dny po Bolatické 20 se uskutečnil další tradiční závod. Již 35. ročník Jakubova lesního běhu Důlňákem ve Vratimově. Za léta jeho konání se již několikrát změnilo místo startu i trať samotná. V současnosti jí tvoří dva rozdílné okruhy o celkové délce necelých 8km.

Jarní počasí přilákalo na start krásný počet 123 účastníků. Závody, které jsou zařazené do Velké ceny vytrvalců okresu Frýdek-Místek, mohou těžit z skupiny cca 50 běžců, kteří v tomto seriálů nevynechají jedinou akci. Další výhodou tohoto běhu je termín konání. V úterý na rozdíl od víkendových závodů nemá žádnou konkurenci. A v neposlední řadě své dělá i příznivá poloha mezi třemi velkými městy Ostravou, F-M a Havířovem.

A je potěšitelné, že náš klub mohl v této konkurenci oslavit dvojitý triumf. Mezi muži nenašel soupeře Honza Fousek (26:44), který se tím zařadil mezi dvojnásobné vítěze tohoto běhu. V ženách Petra Pastorová potvrdila, že na regionálních závodech nemá soupeřky a časem 29:17 si připsala další vítězství. První skončil i Vašek Procházka v kat. nad 70 let (42:08). Marek Škapa doběhl pátý celkově a druhý v B za Davidem Skotákem. Čas 27:40 byl jeho nejlepší za poslední roky a potvrdil známou skutečnost, že s stoupajícími teplotami stoupá i jeho výkonnost. Michal Buba za čas 30:21 bral 11. místo v A. Roman Slowioczek obsadil 4. místo v C (32:34), 9. Láda Březina (36:28) a 16. Jiří Kruliš (43:25).

Hlavním organizátorem a duší tohoto závodů je Zdeněk Fejgl, bez kterého by tento pěkný běh již zanikl. Přejme mu hodně zdraví a životního elánu, abychom se ještě dlouhé roky mohli na jaře v lese Důlňák scházet.