Bolatická dvacítka

Po sobotním závodě v Pržně, který byl novinkou, přišel v neděli na řadu závod tradiční. Již 38. ročník Bolatické dvacítky, která je součástí Prajzsko-opavské běžecké ligy. Krásné jarní počasí přilákalo na start v areálu místního koupaliště 139 běžců, kteří si mohli  vybrat ze tří tras. Nedílnou součásti je i pochod, kterého se podle organizátoru zúčastnilo rekordních více než 600 turistů všech věkových kategorií.

Na hlavní 20km dlouhé, kopcovité trati se hned od startu oddělila trojice favoritů. Vítězství si nakonec odvezl k naším severním sousedům Robert Antczak, který trať absolvoval v čase 1:11:03. Druhé místo obsadil Roman Janeček a třetí skončil stále se lepšící domácí Petr Pašek. Po skoro 4 minutové díře doběhl jako vítěz kat. B Marek Škapa (1:18:00). Další první místo pro MK Seitl přidala v ženách Petra Pastorová (1:20:57). Hned několikrát jsme pak obsadili bramborovou pozici. Lucie Kašparová brala čtvrté místo v kat. E (1:32:44), Jarda Hrabuška v kat. D (1:49:54) a Věra Božová na 10km (57:05). Posledním naším zástupcem byl Radek Luksza, který dvacítku dal za 1:41:09.

Jak už se stalo tradicí, po závodě Jarda za podpory Radka vyzkoušeli teplotu vody v bazénu. Vzhledem k teplému počasí to nevzbudilo takový ohlas přítomných jako v některých minulých letech. Pokud by někdo chtěl využit služeb zdejšího pěkného koupaliště, ať se přihlásí u autora článku. Permanentka na jeden měsíc platná do konce srpna je komukoliv k dispozici…