Pržeňská desítka

Jak se zdá doba největšího bežeckého boomu je již pryč. Počty účastníků na závodech stagnují nebo klesají. Již na několika letošních bězích v Moravskoslezském kraji byli pořadatelé z počtu startujících zklamání. Naposledy například na krásném, tradičním běhu J.A.Komenského Bílovec-Ostrava. Ale na druhou stranu počet závodů neustálé roste. Není snad víkend, aby se v termínovce neobjevila nějaká novinka.

Další z nich se konala za letního počasí uplynulou sobotu v Pržně. Pořadatelé z místního SK Kohouti uspořádali nultý ročník desetikilometrového krosu. Jeho trasa vedla po levém břehu řeky Ostravice do Bašky a po přeběhnutí mostu po pravém břehu zpět do areálu pržeňského hřiště. Pokud si někdo myslel, že trasa povede po asfaltové cyklostezce, tak se přepočítal. Na běžce čekala úzká lesní pěšina plná začátek, různých výmolu, přeskok potoka atd.

I přes skoro nulovou propagaci a kolizi s nedalekou Veřovickou 10 si našlo cestu na start okolo padesátí účastníků. Po zvyku cyklistických závodů se uskutečnil nejdříve slavnostní start a až za mostem v Pržně se začalo závodit na ostro. Do čela okamžitě vyrazil Vladan Šindelek. Jeho motivace zvítězit byla pochopitelná, je totiž místním obyvatelem. Svůj náskok však neudržel a v závěru podlehl takticky běžícímu Davidovi Skotákovi. Jako třetí dorazil do cíle další veterán Aleš Velička a teprve po něm vítěz nejmladší kategorie Matěj Partl. Jako pátý a třetí v kat. jsem doběhl v čase 35:32. Dalším zástupcem našeho klubu byl Tomáš Mrajca.

Jako u každé nové akce, tak i zde se našli klady, ale i zápory. Zajímavá trat zcela mimo automobilový provoz, závody dětí okolo hřiště, sprchy, startovní čísla se jménem, výborný Bernard v místní hospodě. Na druhou stranu i přes přihlášky po netu se u prezentace museli vyplňovat znovu, trochu zmatek s místem ostrého startu a hlavně výsledky jsem dodnes na stránkách neobjevil. Věřme, že pořadatelé tyto mouchy vychytají a za rok už vše proběhne ke spokojenosti všech.

Marek Škapa

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..