Hranická dvacítka

V sobotu 9. dubna proběhl na Hranickém stadioně za krásného slunečného počasí již 51. ročník Běhu vítězství, 47. ročník Hranické dvacítky a 4. ročník Hranické desítky. Celkem vyběhlo 284 běžců. Z důvodo kalamitního stavu v lese po vichřici byli organizátoři nuceni pozměnit trat‘, podobně jako v roce 2013 vedla po cyklostezce Bečva a kolem letiště, desítka jeden okruh, dvacítka dva.  Počasí pro běh přímo luxusní, trošku se nám jen vítr snažil znepříjemnit tento pěkný závod.

Já se ještě pár hodin před startem odčekovávala na Ostravském letišti a nechápala, co že tu je za zimu :-). Naštěstí jsem trochu tepla dovezla sebou! Běželo se mi překvapivě lehce, pro mne byl tento závod dobrý trénink a po dlouhé době jsem měla pocit, že konečně běžím!

Na 20km trati vyhrál Petr Hének (AK Drnovice), druhý Václav Bitala (AK EZ Kopřivnice) a třetí Honza Fousek (MK Seitl Ostrava). Ženy jsem vyhrála , druhá Jitka Hudáková (Durikam team Trenčín), třetí Martina Novotná (AK Kroměříž).