Velikonoční Jilešovice

Jsou závody a závody, závody tradiční i nové, krátké i dlouhé, takzvaně lidové a lehce megalomanské, zábavné i trochu nudné… no a pak taky takové, jejichž název je skoro delší než závod sám. Jeden takový již nějakou dobu patří k jaru a Jilešovicím a jeho celý název zní – „Hasičský velikonoční čtvrtmaraton Jilešovicemi“.

Objevil jsem jej loni a velmi se mi líbila jeho sympatická délka – něco málo přes 8 km na čtvrtmaraton není špatné :-).  Tak si říkám, že by nebylo od věci, kdyby se od Jilešovických přiučili třeba organizátoři PIMu :-). Letos to se závody nějak časově nevychází, a tak když se v pátek večer ukázalo, že bude sobota volnější, stačilo se podívat do termínovky na webu MKS a bylo jasné, že to na otočku přes Jilešovice vyjde. Pořadatelé slibovali natažení trati, a opravdu ten kilometřík a něco přibyl.

Už při příjezdu k zázemí závodu bylo zjevné, že nejsem sám, komu to přišlo jako dobrý nápad. Při prezenci fronta jak na maso a spousta známých tváří kolem. Samotný závod začal úderem 10 hod., poté co se z rozklusu dostavil i Tomáš Lipina :-). Na čele se usadil modrý blesk Petr Muras, za ním skupinka s Ondrou Dominikem, bratry Šindelkovými a někým ve žlutém, za ním další skupinka, na jejímž chvostu jsem chvíli pobyl i já. Co bylo za mnou nevím, nechtěl jsem se otáčet dozadu. Psychologicky je to signál, že nemůžete a takovýto signál vydávat kilometr po startu není úplně nejstrategičtější. Kolem 2 km v Kozmicích mě předběhla další skupinka a nastala celkem nudná několikakilometrová část osamoceného běhu. Z Kozmic kousek vracečkou a k areálu Hlučínské Štěrkovny, přes ni k Opavě a podél břehu zpět. Areálem si tak běžím a myšlenky se toulají všude možně, snažím se soustředit, občas kouknu na hodinky a říkám si, je to závod ne trénink, tak přidej, ale nohám se moc nechce. Ani nevím jak, ale dohnal jsem ty dva před sebou, a u řeky je předběhl. To mě trochu nakoplo a začal jsem dotahovat dalšího závodníka. Asi na osmém kilometru ale to zezadu neslyším své pronásledovatele, kteří si umístění nenechají vzít, ale něžné dívčí podupkávání a oddechování. „Tahej“ ozve se za mnou, no tak jsme to zkusil, ale po pár desítkách metrů gazela nasadila tempo a já jen usoudil, že na běhání za děvčaty už jsem dost starý. Tak jsem ji nechal jít a dofuněl si zbytek závodu ve svém skoropohodovém tempu.

Martin Hořínek

Výsledky našich: Petr Muras 32:49 1. místo celkově, Ondřej Dominik 33:29 2. místo celkově, Dan Šindelek 33:49 3. místo celkově, Petr Škrabánek 34:39 a 3. místo v kategorii, Martin Hořínek 37:05, Petr Jorníček 37:50, Tomáš Lipina 38:31, Magdaléna Drastichová 40:40 a 2. místo v kategorii, Alfons Vytisk 41:57 a 3. místo v kategorii, Jana Dominiková 43:44, Radek Luksza 44:57, Jana Kilarová 49:37, Libuše Kuchařová 52:19 a Věra Božová 56:55 min.

Foto – http://bksak.rajce.idnes.cz/VELIKONOCNI_JILESOVICE_2018-03-31

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..