Prague Park Race – Průhonice 2018

Průhonický park není nadarmo veden na seznamu UNESCO. Malebná krajinka s mnohou vzácnou flórou, skalkami, říčkami, jezírky a vodopády, v kombinaci se zámkem, vytváří prostředí takřka pohádkové. O Sobotě mohlo být znásobněno jarním počasím, leč to bylo onehda sychravé, tedy spíše šedivého tónu, doplněno zbytky sněhu, který již roztával a tak největším neduhem, hlavně při sebězích, bylo bláto. Hodně bláta.

Na závod (kros, 14 km, 250 m+) se dostavilo necelých 500 běžců a naše tréninková skupina dorazila s nemalými ambicemi. Náš trenér dokonce, vtipně, předpověděl přesně naše pořadí. Po tragických dvou týdnech, kdy jsem vytrpěl otok v kotníku, dvě, celý den trvající křeče, a zřejmě natáhnutý hýžďový sval, jsem doufal s to se s touto předpovědí ztotožnit. Absolvoval jsem v parčíku tak pořádnou, téměř hodinovou rozcvičku, na jakou obvykle přes týden čas nemáme :).

Krátce po startu (první km za 3:10 i se stoupačkou do zámečku) se vyprofilovalo jasně favorizované trio Janů, Šinágl a Gaisl. Ty zná každý, a tak jsem se hned držel zpátky. Problém byl v tom, že i za mnou Daniel Vejmelka začal rychle zaostávat, vlastně až do konce závodu, o zhruba 25 sekund. Šlo tedy o sólo běh a dobrému výkonu, který jsem doufal pod 50 minut, to nepomohlo (otázné je, jestli ten první kilometr taktéž). Daniela jsem si hlídal při otočkách a zipování na kopečcích. Bylo zde spousta pěkných výhledu na „Civilizovaně“ stylizovaný parčík, který za tohoto chladného počasí moc přelidněn nebyl (tedy až na startovní pole za námi). Občasnou idylku narušilo prudší, zato krátké, stoupání, potažmo schody nahoru i dolů. Nakonec jsem doběhl čtvrtý, třetí v kategorii, s výraznějším propadem za vedoucím triem. Viktor se stihnul i vymlátit při uklouznutí na posledním seběhu. Vítězem se stal Jan Janů, vítěz letošních Peček, který oplatil Viktorovi porážku z Kbelské desítky. V ženách náš kerteam obsadil 2. a 3. místo v podobě Kamily Gregorové a Ekateriny Zanozina. S přehledem ovšem vyhrála Pavla Schorná.

Petr Muras

Výsledky: http://vysledky.irontime.cz/vysledky1216/

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..