Jarní RUNdál

Seriál běžeckých závodů RUNdál 2018, který se skládá ze čtyř běhů konaných vždy v daném ročním období, se v sobotu v Bělském lese rozběhl svým prvním, tedy jarním, závodem.  Počasí ten den běžcům přálo, teploty se již držely nad nulou a sluneční paprsky byly příjemným bonusem prvního jarního víkendu. V „Běláku“ se začalo závodit již od 9 hodin, kdy své síly poměřily děti a mládež různých věkových kategorií.

Pár minut po 11 hodině se na hlavní trať 5 km vydalo 158 žen. Po několikaleté odmlce se na startu objevila mladá závodnice Markéta Baginská (Nutrend team) a nedala žádné jiné soupeřce šanci bojovat o vítězství. Vyhrála „o parník“ časem 20:18 min. Na druhém místě doběhla naše Magdaléna Drastichová 22:34 a třetí finišovala Adéla Pěchová (SOŠ Waldorf Ostrava) 22:44 min. V závodě jsme měli ještě další zastoupení: Jana Dominiková 24:22 a 1. místo v kategorii, Jana Kilarová 26:16, Martina Metzová 27:45 a Libuše Kuchařová 30:02 min.

O hodinu později vyběhli na trať také muži, kterých se na startu sešlo celkem 162. Zde jsme slavili dvojnásobný úspěch, neboť celkovým vítězem se stal náš Ondřej Dominik 18:25 a druhé místo výborným závěrem vybojoval Dan Šindelek 18:43 min. Třetí doběhl Petr Hvolka (Jump Sport Frýdek-Místek) 18:48 min. Další naši chlapi: Marek Škapa 19:15, Stanislav Kováček 21:00 a Václav Procházka 28:19 min.

Celkově se závodu převládá dobrý dojem. Pár chybiček a nedostatků by se ještě našlo, ale je pozitivní, že mladý organizační tým má chuť se zlepšovat a nepouští jej dobrá nálada. Jak se jim to povede příště, můžete sami zhodnotit na dalším tentokrát letním RUNdálu v sobotu 23. 6. 2018.