Jarní desítka Kravaře

Když už jsme si po teplotách, které panovaly minulý týden, mysleli, že jaro převezme otěže, tak do nás zima ještě jednou zaťala své drápky. V Kravařích se většinou Jarní desítka běhá za příznivých podmínek a rychlá trať vybízí k atakování či překonání osobních rekordů. Letos tomu však bylo jinak. V neděli dopoledne se teplota držela pod bodem mrazu a k tomu foukal nepříjemný a poměrně silný severní vítr. A aby byly naplněné pověstné „Murphyho zákony“, tak foukalo většinou proti a to hlavně poslední kilometry, kdy už toho všichni měli „plné kecky“. Aspoň že to sluníčko se na nás chvílemi koukalo, jak zápolíme s počasím i soupeři.

Hned po startu se pole závodníku roztáhlo a na čele se vytvořila dvojce, která tam vydržela téměř až do konce. Celý závod odtáhl Oldřich Kokošek (Light Bike Team) a dost sil si nechal i na závěr, kdy odrazil útok svého soupeře, který šetřil síly za jeho zády. Výsledný čas v cíli měl 35:57 min. Druhý tak skončil Robert Anczak (Easy Run Racibórz) 36:08 a třetí příčka patřila našemu zástupci Ondřeji Dominikovi 36:46 min. Mezi ženami si pro vítězství nikým neatakovaná doběhla Ivana Zbořilová (BK SaK Karviná) 41:52 min. Druhé místo získala Veronika Martínková (Madeja sport Ostrava) 44:25 a třetí, stejně jako u mužů, už patřilo našim barvám zásluhou Lucie Kašparové 44:47 min.

Výkony našich: Marek Škapa 38:21 a 3. místo v kategorii, Vítězslav Prášil 38:31, Stanislav Kováček 42:56, Magdaléna Drastichová 45:11 a 3. místo v kategorii, Radek Luksza 49:38 a Václav Procházka 57:38 a 1. místo v kategorii.

Foto Mirka Kravčíka: http://bksak.rajce.idnes.cz/DESITKA_V_KRAVARICH_2018-03-18

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..