Už zase maraton v kału, tentokrát bílém…

XIV. Memoriál Františka Ohery, OV-Třebovice, 10. 2. 2018

NENÁVIDÍM SNÍH… I ZIMU! Ale, co se dá dělat, když to svinstvo napadlo pár dní před sobotou 10. února. Nechtělo se pustit země jako lejno, do kterého šlápnete. Ačkoliv jsem za necelý týden před Memoriálem F. Ohery naběhal značné objemy s cílem zaútočit na osobní rekord z lednového Memoriálu J. Dubničky, po té hnusné nadílce bylo evidentní, že se půjde jen na čárku. Shodlo se na tom více sběračů, jichž sníh nesníh dorazila tradičně řada. Maratonců startovalo osmačtyřicet a půlmaratonců šestapadesát (což bylo dáno zařazením půlky do Moravskoslezského běžeckého poháru). Čtvrtmaratonců běželo devět, doběhlo osm.

Vzhledem k tomu, na jakém povrchu se mělo závodit, dával jsem si čas do pěti hodin. Čistý asfalt se nacházel asi na desetině trati, na pětině zledovatělé a na zbytku ušlapané bílá ohavnost. Musím se ale přiznat, že jsem to očekával horší… Ono se na tom i v tom dalo s opatrností pohybovat, byť pomaleji. Z běžců s podobnými ambicemi a časy přede mnou definitivně zůstal pouze Petr Hrček, s nímž jsem si střídal pořadí. Můj čas 4:21:50 zase nebyl na kału (čti sněhu) tak katastrofální… Už jen při vědomí, že ostatní čárkaři dokončili maraton s časy nad čtyři hodiny třicet minut.

Celkovým vítězem se stal za 2:56:10 Peter Tichý, nejrychlejší žena Blanka Selucká (jedna z pouhých dvou maratonkyň) běžela v čase 3:36:22.

Nejlepším z MK Seitl byl v maratonu Petr Sedlák (3:42:45), pak já, následoval UltraLibor Svozil (4:55:49) … a, no jo, Jaroslav Máčala (6:00:7).

Půlmaratonců z MK Seitl běželo na Oherovi více: Ondřej Dominik za 1:22:21 skončil druhý, Daniel Šindelek za 1:26:16 čtvrtý, Marek Škapa za 1:27:16 sedmý. Tomáš Lipina doběhl za 1:39:15, Tomáš Mrajca za 1:41:17 a na záda mu dýchal s Ladislav Dvorský v čase 1:41:21. Celkově čtvrtá žena Lucie Kašparová skončila za 1:41:51, pátá Magdaléna Drastichová za 1:45:21 a šestá Jana Dominiková za 1:48:14. Alfons Výtisk běžel za 1:49:26, Václav Procházka za 2:06:21 a Jaroslav Hrabuška za 2:06:35.

Čtvrtmaraton za MK Seitl absolvoval Zdeněk Čech s časem 59:41.