Zimní běh Hlučín

Neúnavná pořadatelka hlučínských běžeckých akcí Gabriela Svačinová přivedla na svět své další závodní děťátko. Zcela nový závod připravila na sobotu 20. ledna. Start byl v areálu Hlučínské Štěrkovny před restaurací Laguna a do terénu vyběhlo celkem 106 závodníků včetně týmu fotbalistů místního FC Hlučín. 10 minut na to se na trať vydalo také šest běžců se svými čtyřnohými kamarády na doplňkový závod v canicrossu. Na závodníky čekal velice pěkný desetikilometrový okruh, který vedl převážně okolo řeky Opavy, ale prověřil běžce také ve stoupáních a sebězích, když vyběhnout museli také na Vinnou horu. Organizačně byl závod zvládnutý na výbornou.

Celkovým vítězem se v čase 41:19 stal náš Ondřej Dominik. Druhý doběhl Petr Hvolka (Jump Sport) 42:19 a na třetím místě skončil Rosťa Kolich (BK SAK Ložiska Karviná) 42:49 min. V ženách si pro vítězství doběhla Kateřina Bluchová (SSK Vítkovice) 45:53 min. Druhé místo časem 50:02 získala naše Lucie Kašparová a třetí pak místní běžkyně Zuzana Dohnálková 50:12 min. Naše barvy ještě reprezentovali Marek Škapa 43:27 a 3. místo v kategorii, Marek Moravec 47:37, Ladislav Březina 54:21, Jana Kilarová 57:23 a Martina Metzová 1:04:31.