Zimní běh Kobeřicemi

Po předešlých ročnících, kdy mrzlo až praštělo, nás letos v Kobeřicích počasí překvapilo zase úplně jinak. Zatažená obloha, neustálé mrholení a občasný čerstvý vítr, tohle nebyly úplně ideální podmínky, ale my běžci přece nejsme z cukru, i když po těch vánočních svátcích, kdo ví… 🙂 . Na start se postavil také odpočatý Martin Ocásek a tak bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Po výstřelu se však kupředu vydali jiní a to rychlostí, jako by šlo o souboj s Boltem a ne s vytrvalcem z Krnova. Však jim to taky nebylo nic platné a Martin úplně s přehledem a s velkým náskokem zvítězil v čase 31:02 min. Rychlíkům z úvodu v závěru došel dech a tak se na přední příčky prodrali naši, druhý Patrik Pastor 33:27 a celkově třetí, v kategorii první, Ondřej Dominik 33:32 min. V ženách, jenž běžely tradičně jen jedno kolo, jsme dovršili klubově – rodinný úspěch. Zvítězila Petra Pastorová 18:01 a třetí místo získala Jana Dominiková 20:20 min. Mezi naše běžkyně se vměstnala druhá Hana Legerská (SSK Vítkovice) 18:30 min. V závodě startovali ještě naši Marek Škapa 35:31 a 2. místo v kategorii, Tomáš Lipina 39:32, Radek Luksza 45:31 a Jaroslav Hrabuška 46:17. Mezi ženami to byly Iva Pachtová 21:20, Jana Kilarová 23:26 a Věra Božová 25:25 min.