Běh Mosty-Skalka

V období Vánočních a Novoročních svátků se každoročně koná mnoho běžeckých závodů. Jedním z nich je běh Mosty-Skalka, který se uskutečnil již po třiadvacáté. Datum jeho konání je každoročně stejné, 29.prosince. Letos se na startu u sokolovny v Mostech u Jablunkova sešlo 79 účastníků. Už zde byla i větší účast, ale ani toto číslo není špatné. Podle propozic je délka tratě 4km, ale ve skutečností má cca 3,3 km s převýšením  400 m s cílem u chaty Skalka. Celonoční sněžení způsobilo, že na rozdíl od minulých let, kdy byl většinou zledovatělý povrch, se tentokrát běželo výborně.

Zcela bezkonkurečním vítězem se stal Tomáš Lichý, který na vrchol dorazil v čase 19:10. Za ním doběhl vedoucí muž Lysacupu Vít Otevřel a na výborném třetím místě skončil náš Honza Fousek. Při své premiéře na tomto závodě dosáhl času 20:52. V rámci přípravy na LH24  zde poprvé startoval i Standa Kováček, kterému čas 26:55 stačil na 31. místo celkově a 12. v kat. Naopak pro Marka Škapu je tento závod již neoddělitelná součást konce roku a při dvanácté účastí obsadil 15. místo celkově a 5. v B (23:55).

Za 150Kč startovného každý obdrží účastnické tričko, věci Vám vyvezou nahoru. Závod je měřen čipy, takže na vyhlášení se dlouho nečeká. V chatě každý obdrží polévku, takže o závodníky je dobře postaráno.