Konečné výsledky Moravskoslezského běžeckého poháru 2017

Štěpánským během Porubou byl zakončen loňský ročník MBP 2017. Celkovými vítězi se stali Matouš Vrzala (SSK Vítkovice) a Adéla Esentierová (Baláž Extréme team Ostrava). Vyhlášení proběhne 11. března 2018 v Kobeřicích u příležitosti konání Kobeřické dvacítky. Konečné hodnocení poháru najdete zde: VÝSLEDKY

Případné připomínky, úpravu nebo doplnění výsledků prosím piště do kometářů.

Nový ročník MBP 2018 odstartuje 10. února v Ostravě Třebovicích Memoriálem Františka Ohery a to půlmaratonskou distancí. Veškeré podrobnosti o poháru, bodování, finančních odměnách a seznam závodů přineseme v následujících dnech.

Celkový přehled závodníků a závodnic, kteří dosáhli na finanční odměny:

Muži celkově:

 1. Matouš Vrzala
 2. Ondřej Dominik
 3. Marek Radomský
 4. Petr Škrabánek
 5. Roman Baláž

Ženy celkově:

 1. Adéla Esentierová
 2. Ivana Zbořilová
 3. Magdaléna Drastichová
 4. Petra Pastorová
 5. Jana Dominiková

Muži do 39 let

 1. Matouš Vrzala
 2. Marek Radomský
 3. Martin Ocásek

Muži 40-49 let

 1. Ondřej Dominik
 2. Patr Wala
 3. Marek Škapa

Muži 50-59 let

 1. Petr Škrabánek
 2. Roman Baláž
 3. Petr Jorníček

Muži 60-69 let

 1. Karel Kravčík
 2. Vlastimil Dedek
 3. Jiří Švrček

Muži nad 70 let

 1. Dědek Beskydský
 2. Václav Procházka
 3. Ivan Šorma

Ženy do 34 let

 1. Adéla Esentierová
 2. Magdaléna Drastichová
 3. Veronika Martínková

Ženy 35-44 let

 1. Ivana Zbořilová
 2. Jana Dominiková
 3. Eva Žůrková

Ženy nad 45 let

 1. Věra Krejzlová
 2. Martina Metzová
 3. Iva Pachtová
Facebook Comments

4 komentáře u „Konečné výsledky Moravskoslezského běžeckého poháru 2017“

 1. Gratulace vítězům! 🙂
  Jen se musím po roce opět pozastavit nad kontroverzním bodováním, které je podle mě velmi, velmi nespravedlivé k běžcům, kteří pohár běhají poctivě. Je otázkou, pro koho je pohár MBP vůbec určen? Dobrým běžcům, kteří běhají pro radost a snaží se oběhnout celý pohár a posbírat bodíky z co nejvíce závodů? Nebo pro elitní běžce, kteří často ani neví, že konkrétní závod, který vyhráli, je i součástí nějakého poháru? Odpověď je jasná – současné bodování je pro elitní běžce. Důkazem je celkové vítězství Matouše Vrzaly s osmi starty a třetí místo Martina Ocáska v kategorii M20-39 s pouhými pěti (5!!!) starty!!! Nic proti těmto běžcům, mají můj respekt a obdiv, naopak jejich umístění dokazuje, jak jsou výjimeční. Ale proti tomu je velmi smutné sledovat, jak závodník s deseti starty (počet započítávaných závodů) se krčí na konci celkového pořadí a jsou před ním i závodníci s pouhým jedním startem!!! (namátkou Martin Popek – 10 startů a celkem jen 33bodů, konec první stovky v celkovém pořadí – více má dobrý závodník i za jedno jediné osmé místo! Nedůstojné…) Takto by pohár podle mě fungovat neměl. Pohár by měl být o více závodech, běžci by měli být motivování pohár oběhnout celý a za účasti by měli být důstojně odměňováni (např. starý způsob bodování – procenta z celkového výkonu vítěze).
  Bohužel to vede k tomu, že klesá i zájem o pohár jako celek – letos nikdo neoběhl více než 10 závodů z 15. Loni přitom bylo i 10, 11, 12 a dokonce 13 startů ze 14 závodů (btw. s tímto bodovým systémem v roce 2016 byl poctivec s 13ti starty na „úžasném“ 72.místě se 40ti body a před ním opět lidé s jediným startem…) Opravdu motivující takový pohár obíhat.
  Samozřejmě jsem rád, že někdo vůbec nějaký pohár organizuje a pořadí počítá, také závody mají vysokou úroveň. Všem za to moc děkuji a prosím pokračujte v tom i dalších letech, nenechte se kritikou odradit 🙂
  Jen se zkuste prosím nad smyslem poháru MBP (a pro koho je určen) zamyslet. Vše je to o bodování, nic víc nekritizuji. A kromě kritiky připojuji i návrhy řešení. Prvním je návrat ke starému osvědčenému bodování (diskutováno s mnoha jinými běžci, nenašel jsem žádného, kdo současný model považuje za lepší, natož spravedlivější). Druhým je zavést minimum započívaných závodů – to sice neřeší špatný systém bodování, ale na závěrečném pódiu dostane přednost člověk, který oběhne alespoň minimum závodů před někým, kdo jich má polovinu a pohár ho nezajímá (tzn. pokud se počítá.
  Děkuji a všem přeji do nového roku hlavně zdraví a radost (nejen) z běhu!!!
  PS: A doufám, že můj příspěvek nebude smazán jako loni 🙂

  Odpovědět
  • Musím za sebe říci, že se mi současný jasný bodový systém vyhovuje. Každý si to lehce spočítá, případně poreklamuje nějaký překlep. Já osobně jsem díky tomu skončil loni na třetím místě v kategorii (díky zdravotním problémům a dovolené jsem také měl málo závodů), po Kobeřicích jsem se nad tabulkou zamyslel, kolik mohu získat a jestli a jak mám každý zbývající závod absolvovat. S přepočtením na procenta času bych skončil.
   Jsem také rád, že někdo vůbec nějaký pohár organizuje a pořadí počítá, ale za pouhou účast na xx závodech seriálu nemůžeš počítat s umístěním, ještě v celkovém- prostě musíš mít nějaké to pravidelné čelní umístění. Tam by byla na místě pamětní účastnická medaile. To ale je o penězích, seriálu schází výrazný sponzor, vyhlašování celkové má do ideálu daleko.
   Já osobně jsem po dvou letech absolvování letošní pohár vzdal, zaběhl si jen ty „srdeční“, chtěl jsem vyzkoušet jiné závody, částečně i z časových důvodů (nechci jen závodit).

   Odpovědět
 2. Myslím si, že mám tu sebe v kategorii špatně spočítané body – ale je to nepodstatné, pořadí to neovlivní. Zúčastnila jsem se 13 závodů, 3 nejhorší by mi tedy neměly být započítány. Čili závody s počtem bodů 30, 30, 29. A mám nezapočítány závody s body 30, 36, 29.
  Simona Herotová

  Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..