1. ročník Jilešovické Kunratické

Na sobotu 18. listopadu připravil Jirka Brož společně se Sdružením nezávislých sportovců Jilešovice a SDH Jilešovice nový závod. Startovalo se v intervalech po 1 minutě a převážně krosová trasa byla poměrně pestrá. Na začátku 4,1 km dlouhého okruhu museli závodníci 4x překonat val okolo řeky Opavy. Ve druhé půlce je trasa zavedla do oblasti lomu v Jilešovicích, o kterém někteří neměli ani tušení. Zde na ně čekal táhlý kopec a poté technický seběh a pak už se blížili k cíli, který byl stejně jako start v areálu penzionu Kamenec.

Účast nebyla nijak závratná, přišlo pouhých 24 závodníků a to i přesto, že panovalo krásné slunečné počasí. Za to se však většina startujících mohla radovat z umístění na stupních vítězů.  Nejrychlejším závodníkem byl náš Ondřej Dominik, jehož čas v cíli byl 16:01 min. Mezi ženami dosáhla nejlepšího výsledku časem 19:06 Adéla Voráčková (SSK Vítkovice). Úspěšně si vedli i další naši členové: Vítězslav Prášil 16:45 a 1. místo v kategorii, Marek Škapa 17:34 a 3. místo v kategorii, Václav Procházka 24:31 a Jan Bardoň 26:36 min.

I přes nižší účast v tomto 1. ročníku byli pořadatelé a snad i závodníci s průběhem závodu spokojeni a věří, že se podaří vybudovat novou tradici závodu.

Foto: http://mkseitl.rajce.idnes.cz/18._11._2017_Jilesovicka_Kunraticka/

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..