Ferčekovská desiatka

Petra trénuje na Štrbském plesu, kde se připravuje na další sezónu a v rámci tréninku jsme si odskočili na závod Ferčekovská desiatka. Ferčakovské je 53 km od Štrbského plesa. Byl to 9. ročník, kde muži běželi 10 km a ženy 5 km. Tento závod pořádali lyžaři a start byl na sjezdovce. Mysleli jsme si, že se poběží nahoru a dolů, ale naštěstí se běžel 5-ti km okruh – takový zvlněný kros po lesní cestě s otáčkou na 2,5 km. Petra vyhrála téměř se 4 minutovým náskokem před druhou ženou. Hlasatel z toho byl tak překvapený, že ani nepostřehl, když Petra doběhla, a proto když dobíhala druhá žena, hlásil, že dobíhá žena první. Když jsme seděli v klubovně a čekali na vyhlášení, tak si k našemu stolu sedly holky, které doběhly v pořadí druhá a třetí a říkaly, že vyhrála jakási holka, kterou neznají. Řekl jsem jim, že tady vedle mě sedí vítězká závodu :-). Po závodě jsme si odskočili do Vrbové do termálních lázní.