Petra běžela v polském městě Zakopané závod na 10 km

bdr

Na start se postavilo celkem 456 závodníku. Běželo se 5 a 10 km. Pět minut před startem nás pořadatelé upozornili, že podle propozic musí všichni závodnící běžet v tričku, které dostali při prezentaci. A tak Petra běžela pro tričko do auta, které bylo naštěstí vzdáleno jen 300 metrů od startu. Ještě štěstí, že se před startem hrála Polská hymna. Během závodu začalo sněžit a foukal dost silný protivítr a tak si Petra ještě musela navlíkat rukavice. Do cíle doběhlo celkem 136 žen a Petra doběhla na 3. místě v čase 38:23,25 min. Na prvních dvou místech doběhly Ukrajinky. Zvítězila Valentina Kaliarska 37:11,37 a druhá byla Vita Poteriuk 37:26,43 min. V mužich obsadili první tři místa Ukrajinci. Běžely se dvě kola a opět to bylo nahoru a dolů. Petra se celkem dvakrát postavila na stupně vítězů a to při vyhlášení celkovém a pak v kategoriích, ke skončila na prvním místě. Druhou v kategorii porazila o 7 min.