MOTOLSKÉ JAMKY 2017

Když se řekne Praha-Motol, každému se nejspíš vybaví nemocnice, pražákům možná vozovna tramvají, či chátrající přírodní koupaliště. Běhuchtiví jedinci mají ale Motol zapsán již pošesté jako dějiště Běhu motolskými jamkami. Jak název napovídá, trasa vede po trávnících golfového hřiště, druhého nejstaršího v Česku. Běží se dvoukilometrový okruh, letos premiérově pětkrát, aby se sjadnotily distance na celém KTRC, kde se letos běžely pouze městské desekilometrové, horské půlmaratony a královská padesátka v Krkonoších. Okruh tohoto závodu je opravdu pestrý, nabízí strmé i pozvolné stoupání, traverz pod korunami borovic, prudké změny směru, opravdu moc hezký kros.

Navzdory meteorologům, kteří téměř celý týden předpovídali déšť, nás v Motole přivítalo ideální běžecké počasí, bezvětří, něco málo nad deset stupňů a sluníčko, které je už sice zubaté, ale na náladě vždy přidá…Ve startovní listině jsme mohli najít mezi 148 přihlášenými běžce z Itálie, Ruska, Kyrgizstánu, Španělska, Velké Británie či Vietnamu, je vidět, že Praha je opravdu kosmopolitní město.

Na startu jsme byli z našeho oddílu dva – Petr Muras a já. Petr v sobotu zaběhl v osobním rekordu Hornickou desítku, a tak byl před startem mírně pesimistický, při převlékání nemohl najít čip a tak trochu po vzoru Gabriely Soukalové pobíhal v předstartovním prostoru a hledal a hledal, …..až našel. Díky čemuž mohl být jeho čas v cíli změřen na krásném druhém místě ! Porazil jej pouze pětibojařský reprezentant Lukáš Svěchota a to o 47 vteřin. Určitě stojí za zmínku, že třetí skončil olympijský vítěz v pětitiboji David Svoboda. A protože Petr běžel opravdu rychle, vytáhl nás v soutěži dvojic, kde jsme se také přihlásili, na první místo ! Můj čas stačil na 52. místo celkově, páté v kategorii. V cíli Petr opět pobavil svým téměř tradičním výrokem: „Tak dnes jsem to opravdu nečekal.“ Co ovšem čakat může, je pozvání na slavnostní vyhlášení série KTRC v sobotu 11.listopadu v rámci outdoorového festivalu Obzory. Petrovy výborné výkony v rámci celého poháru mu totiž přinesly suverénní celkové vítězství. Gratulujeme.

Tomáš Lipina

Facebook Comments

1 komentář u „MOTOLSKÉ JAMKY 2017“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..