32. ročník Hornické desítky

Lepší počasí si snad pořadatelé letošní Hornické desítky nemohli přát. Na obloze se neobjevil ani mráček, teplota pro běh doslova ideální a že trošku foukalo, to snad po minulém „uragánském“ víkendu nemohlo nikoho vážněji rozhodit. Opět se spojilo dohromady mužské a ženské pole a tak se na start hlavního závodu postavilo celkem 789 běžců. A celkově se sobotního závodního dne zúčastnil rekordní počet závodníků. Celkovým vítězem se stal mladý atlet Marek Chrascina z TJ TŽ Třinec, který doběhl do cíle v čase 31:12 min. Druhé místo vybojoval Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) 31:31 a třetí skončil Robert Míč (VSK Univerzita Brno) 31:37 min. Ženskému poli kralovala Simona Vrzalová (SSK Vítkovice) 34:27 min. Druhá byla opět skvělá Petra Kamínková (Svatý Kopeček) 34:56 a třetí doběhla Adéla Stránská (INOV-8 team) 35:51 min.

Náš oddíl, jak již bývá zvykem, měl v závodě početné zastoupení. Nejlepší z našich byl Petr Muras 34:21, dále pak Ondřej Dominik 34:43, Jan Fousek 35:58, Marek Škapa 35:47 a 1. místo v kategorii, Daniel Šindelek 36:36 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 37:21 a 2. místo v kategorii, Martin Hořínek 38:44, Petr Jorníček 38:59, Roman Slowiozcek 39:36, Ladislav Březina 44:28, Ladislav Dvorský 44:38, Jana Dominiková 44:39, Alfons Vytisk 44:45 a 3. místo v kategorii, Václav Procházka 50:49 a 2. místo v kategorii a Martina Metzová 54:57.