Petra vyhrála v polské Wodzislavi

Ve Wodzislawi se běžel 11. ročník půlmaratonu. Na start se postavili dvě naše závodnice Petra Pastorová a Iva Pachtová. Start byl v 11 hodin a vybíhalo se z místního stadionu Odra, odtud běžci vyběhli na okruh, který museli zdolat celkem 7x. Okruh měl 3 km, první polovina nahoru a druhá dolů. K tomu foukal dost silný vítr, odfoukl dokonce i zábrany. Petra běžela 6 kol v čele společně s Ukrajinkou a v posledním kole šla dopředu. Petra si už první místo pohlídala a zvítězila v čase 1:21:55. Ukrajinka doběhla o 4 sekundy za ní. Iva Pachtová doběhla v kategorií na třetím místě v čase 1:38:44 hod.
Petra: “ Ve Wodzislavi jsem běžela podruhé. Loni jsem se chtěla také zúčastnit, ale termín padl těsně před mým startem na MS v Doha a já byla nachlazená, nechtěla jsem proto riskovat. Dnes se mi běželo dost dobře, trať rozhodně nepatří k nejlehčím, ale mi sedí více než rovina. Velmi příjemné pro mne bylo běžet s ženou, to se mi často nestává, nevěděla jsem na trati, že je to Ukrajinka, ale pěkně jsme spolu držely tempo, i když jsme přímo nespolupracovaly. Do posledního kola jsem pak nastoupila a zabrala do kopce, z kopce už jsem si hlídala vítězství. V cíli medaile, horká polévka, chléb se škvarkami, polské klobásy…no co víc si přát? 🙂