Porubský čtvrtmaraton

28. října si nepřipomínáme jen den vzniku samostatného Československa, ale my sportovci běhu zaslíbení také víme, že je toto datum spojeno se sportováním ve spodní části porubské Hlavní třídy. Letos se soutěžilo již po 17té a byly připraveny závody jak pro vyznavače koloběžek, tak pro běžce na distance 1 míle, 5 kilometru a hlavního závodu na 10 549 metrů.

40 závodníků se vydalo na trať 5 km a zde náš oddíl slavil úspěch v podobě vítezství Petra Murase. Jeho čas v cíli byl 16:34 a ustanovil tak nový traťový rekord. Rekord překonala také ženská vítězka z klubu SSK Vítkovice Lenka Ondrašíková, která proběhla cílem v čase 19:05 km. My měli v závodě ještě zastoupení Lukášem Malíkem 20:16 a Vladimírem Skalkou 22:44 min.

Pole hlavního závodu čítalo 128 vytrvalců. Konkurenta nenašel Matouš Vrzala (SSK Vítkovice), jenž slavil vítezství v čase 36:49 min. Druhé místo pro sebe na cílové čáře vybojoval David Skoták (Run2befit) 37:11, jenž na třetí příčku odsunul Ondřeje Dobiáše (Kopřivnice) 37:12 min. Mezi ženami suverénně zvítězila Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná) 43:37 min. Za ní již dobíhaly naše běžkyně Magdaléna Drastichová 45:30 a Iva Pachtová 47:38 (1. místo v kategorii). Další naši členové: Ondřej Dominik 37:32 a 2. místo v kategorii, Daniel Šindelek 38:30 a 1. místo v kategorii, Petr Škrabánek 39:49 a 2. místo v kategorii, Martin Hořínek 41:58, Tomáš Lipina 45:27, Marek Zrzavý 47:02, Jana Dominiková 47:49 a 2. místo v kategorii, Alfons Vytisk 48:41 a 3. místo v kategorii, Pavel Navrátil 53:24, Radomír Pach 57:22 a Martina Metzová 1:00:37 min.

Po vyhlášení vítězů nás pořadatelé nechávali v napětí losováním bohaté tomboly. Jako hlavní a zároveň závěrečná cena byl vylosován notebook.