Úspěšná výprava do Drážďan

Jak už bývá léta zvykem, vyráží ostravští běžci v září do partnerského města Drážďan na místní Piepenbrock Marathon. Ani letos tomu nebylo jinak a tak v sobotu dopoledne vyjela výprava MK Seitl, tvořená Jaroslavem Hrabuškou, Tomášem Lipinou, Ondřejem Dominikem a řízená (a to doslovně) naším předsedou Ottou Seitlem , směrem k saské metropoli. Na místě nás ještě doplnil klubový kolega Stanislav Jančář, který dorazil z Plzně a zástupci TJ Ligy 100 Ostrava v čele s organizátorem celé akce Jaromírem Horákem.

Po registraci a krátké prohlídce města jsme vyrazili směr Děčín, kde nás čekal nocleh. Tomu předcházela komplexní příprava, tvořená taktickou přípravou, patřičným zavodněním a doplněním energie potřebné k nadcházejícímu nedělnímu výkonu.

Dopolední příjezd k místu startu jsme si zpestřili neplánovanou prohlídkou části trati a tím v podstatě zkontrolovali připravenost pořadatelů :-). Počasí panovalo téměř ideální běžecké. Teplota tak akorát, občasné sluníčko, jen ten vítr, který ještě v odpoledních hodinách zesílil, ubíral v posledních kilometrech závodníkům síly více než by bylo patřičné. Samotnému hlavnímu závodu, ke kterému vyběhli maratonci společně s půlmaratonci, předcházely ještě starty na kratší distance. Zde měli zastoupení běžci z Ligy 100. Dana Budinská doběhla do cíle závodu na 4,2 km v čase 24:36 minut a Martin Hlavinka zvládl desetikilometrovou trať za 47:59 min.

To, že německá preciznost může být v bývalém východoněmeckém bloku ještě pořád pokulhávající, nás mohl přesvědčit například asi o 7 minut zpožděný start, dávaní přednosti závodníků projíždějícím tramvajím (však on chlapec z Ostravy rád počká), či prodej pamětních triček s 50% slevou, neb zbyla z předešlého ročníku a nesla potisk s loňským datem konání. Hlavou i ústy tak nejednou proběhla hláška z legendárních Pelíšků: „Kde udělali….“.

Trať v Drážďanech je rychlá. Maraton se běží dvoukolově a obě kola se od sebe v některých úsecích liší. První polovina je zprvu plná zatáček a má malinko větší převýšení než kolo druhé, které vedeno zpočátku více po nábřeží Labe. Celkovým vítězem se stal Dickson Kurui z Keni v čase 2:25:14 a v ženách to byla česká běžkyně Tereza Durdiaková (AK Olymp Brno) 2:49:08 min. Nejlepší z naší čtveřice doběhl v osobním rekordu 2:47:06 Ondřej Dominik, uzavíral tak elitní desítku a v kategorii tímto výkonem bral druhé místo. Neméně dobře se vedlo také Tomáši Lipinovi, který si taktéž vytvořil skvěly osobák 3:26:01 min. Jaroslav Hrabuška finišoval za 3:39:58 a byl to jeho nejlepší výkon po překročení hranice šedesáti let. Stanislav Jančář uzavíral naši čtveřici výkonem 4.38:59 min.

Jak poznamenal Tomáš Lipina, Otta vezl k domovu auto plné šťastných a spokojených lidi a nejen za to mu patří dík. A velké poděkovaní patří také Jaromíru Horákovi, který celou akci opět perfektně zorganizoval.

Facebook Comments

1 komentář u „Úspěšná výprava do Drážďan“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..