Setlovácká Relativní 10°

Ve čtvrtek náš stadion v Ostravě – Martinově ožil sportem. V dětských kategoriích se vrhalo, házelo a běhalo a to u příležitosti slavnostního uvedení do provozu Ostravského vrhačského areálu. Po 17té hodině vyběhli ke svému závodu také dospěláci. Třetímu ročníku Seitlovácké Relativní  10° by sice více slušela hojnější účast, i tak si to převážně žízniví závodníci užili. Pravidla se od prvního ročníku nemění: 5 okruhů, 4x proběhnutí občerstvovací stanicí s možností si po vypití kelímku piva odečíst od svého reálného času v cíli 2 minuty. Většina závodníků využila všech tří povolených zastávek. Úplní závodní abstinenti se našli ve startovním poli jen dva. Podivuji se, že při všech těch biatlonech, triatlonech či duatlonech se ještě nikdo nepokusil vymyslet „oficiální“ název toho sportování. Klidně můžete svůj tip zkusit napsat do komentářů. Nabízí se třeba takový „pivatlon“ :-). Letošní trať doznala změn. Po vyběhnutí z areálu se obíhal sběrný dvůr a zpátky v areálu se navázalo na krosový okruh, na kterém závodili děti.

Nejrychlejší nohy spolu s nejefektivnějšími zastávkami v „boxu“ dovedly k vítězství Karla Ketnera (OSA Invest), jehož relativní čas v cíli byl 16:51 (3 kelímky piva). Další dvě místa si už rozdělili naši Ondřej Dominik 17:13 (3) a Michal Buba 19:01 (3). V ženách i přes ignoraci občerstvovačky zvítězila naše Magda Drastichová 27:11 (0). Druhá byla Martina Procházková (Polanka nad Odrou) 27:15 (3) a třetí Tereza Drastichová (Tučňáci Tandem) 32:06 (1). Výkony ostatních našich členů: Petr Škrabánek 19:37 (3), Stanislav Kováček 20:46 (3), Tomáš Lipina 22:48 (3), Marek Škapa (24:07), Oto Masnica 24:44 (3) a Jan Bardoň 33:51 (3).

Samozřejmě závodem akce neskončila a mnozí se pak aktivně podíleli na „zlikvidování“ občerstvovací stanice. Pozávodní výkony však již nebyly zdokumentovány (pouze fotograficky), takže vítěze druhé fáze nelze vyhlásit…:-).

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..