Memoriál Michala Pětroše

Již pošesté se na hošťálkovickém hřišti sešli běžci, sportovci, podporovatelé, prostě ti, kteří mají chuť přispět na dobrou věc. Memoriál Michala Pětroše je charitativní závod, jehož trasa vede po stezkách a lesích mezi Hošťálkovicemi, Bobrovníky a Martinovem a získal si za těch pár let mezi lidmi obrovskou oblibu. Kapacita je omezena na 300 startujících a její naplnění bylo po spuštění registrace otázkou několika málo dní. Není divu, když celá částka ze startovného jde na podporu mobilního hospicu Ondrášek. A podporu vyjádřili někteří také dalšími finančními dary. Součástí vyhlášení byla tentokráte dražba mimo jiného Majklového kola, která byla velice úspěšná.

Kratší závodní variantu na 5,4 km ovládli Tomáš Vrzala (SSK Vítkovice – 23:41) a Zuzana Bílková (SDH Metylovice – 29:01). Do cíle doběhl také náš člen oddílu Oto Masnica a to v čase 29:34 min. Stoprocentní rodinný úspěch dovršil v hlavním závodě na 9 km Matouš Vrzala (SSK Vítkovice), když proběhl cílem jako první za 37:33 min. Druhé místo získal Jakub Powada (Kerberos klub) 38:10 a třetí doběhl náš Ondřej Dominik 38:27 min. Pořadí mezi ženami kopírovalo loňský ročník, tedy první Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) 42:13, druhá její dvojče Ivona Krejčiříková (VZS Ostrava) 42:46 a třetí Adéla Voráčková (SSK Vítkovice) 44:48 min. Na celkovém 5. místě doběhl náš Marek Škapa (40:36 a 2. místo v kategorii), 37. finišoval David Rigo (48:47) a 5. žena v cíli byla Jana Dominiková (50:15).

Dá se očekávat, že příští rok bude o akci stejný, ne-li ještě větší, zájem a její průběh bude opět vyjimečný a neméně úspěšný. Poděkování tak patří zúčastněným, pořadatelům, prostě všem okolo, kteří dělají z tohoto závodu jedinečnou událost.