Fachman kros

Skoro 100% úspěchem členů našeho klubu skončil letošní Fachman kros v Štěpánkovicích. Šestý ročník tohoto náročného krosu organizoval BK Kravaře pod vedením Michala Pavláska za vydatné pomoci místní základní školy. Řada pořadatelů různých běžeckých akcí by se zde mohla jezdit učit. Za symbolických 50Kč startovného dostanete vše, na co si vzpomenete. Náročnou patnáctikilometrovou trat, bohatý raut po doběhu, pivo z minipivovaru, ceny, tombolu s desítkami výher i doprovodný program pro nejmenší.

Po rekordních 121 dětech se na start postavila rovná stovka dospělých. Na koho bylo 15 km moc, mohl zvolit kratší 8 km variantu. O vítězi nebylo pochyb už od startu, protože Martin Ocásek je svou výkonnosti zcela někde jinde. Po dalším solo běhu dorazil do cíle v čase 53:18. Na druhém místě se pod cílovým obloukem objevil náš Jirka Pytlík (56:03), který se už připravuje na pomalu se blížící Lysacup. Za třetím Romanem Janečkem a čtvrtým Rostou Kolichem jsem doběhl v čase 1:00:16. Zejména ve stoupáních se na mě již projevila únava z třetího závodů ve čtyřech dnech. Na vítězství v B to však stačilo.

Dalším naším zástupcem byl Tomáš Lipina (1:08:26), který obsadil v C bronzový stupínek. Po delším čase se na regionálních závodech objevila Radka Miturová, která na 8 km (40:05) skončila po těsném finiši taky třetí. V nohách přitom měla sobotní závod v orientačním běhu, kterému se rovněž úspěsně věnuje. A tak jediným, kdo se nedostal na stupně pro nejlepší byl Petr Brož, kterému 1:05:19 stačilo v nabitém áčku na desáté místo.

I počasí zřejmě ví koho podpořit a tak po několika propršených víkendech tentokrát nezklamalo a sluníčko všechny hřálo. Je jisté, že za rok se u hasičárny na Svobodě zase v hojném počtu sejdeme.