Pozvánka na OSTRAVICKÝ KROS

Dovolujeme si vás pozvat na OSTRAVICKÝ KROS – nový běžecký závod určený pro širokou veřejnost, který se uskuteční v sobotu 21. 10. 2017 v areálu golfového hřiště v Ostravici.

Těšit se můžete na skvělou trať s parádními výhledy na Lysou horu, hodnotné ceny pro nejlepší, tombolu a především špičkový servis pro všechny účastníky!

Více o vzniku závodu již dodávají jeho pořadatelé Podlysáci z. s., což není nikdo jiný než úspěšná sourozenecká dvojce JAN a JAKUB ZEMANÍKOVÉ:

Myšlenku uspořádat vlastní závod jsme měli už dlouho, teď se to konečně povedlo a rádi bychom vám představili zcela nový závod Ostravický kros. Je nám jasné, že je v dnešní době po celé republice spousta běžeckých závodů,  avšak těch pravých přespolních běhů – krosů není mnoho. Už spoustu let jezdíme v roli závodníků po závodech všeho druhu, od rychlých dráhových závodů až po těžké horské maratony a letos jsme se rozhodli, že to zkusíme i v roli pořadatelů.

Dnešní doba běhání nahrává. V Česku pokračuje běžecký boom, běhání je in a závodů přibývá jako hub po dešti, zejména těch silničních. A protože silničních závodů je přehršel, rozhodli jsme se pro uspořádání krosového závodu. Našli jsme opravdu parádní zázemí místního golfového hřiště s výhledem na nejvyšší beskydské vrcholy, kde se Ostravický kros bude na konci října konat.

Kros jako takový má bohatou historii, pořádá se Mistrovství Evropy i Mistrovství světa a jednu dobu byl kros dokonce na i Olympijských hrách. Na krosových závodech se setkává vždy nesmírně silná konkurence běžců ze všech běžeckých disciplín. Je nesmírně populární v západních zemích Evropy či USA, bohužel v ČR takovou popularitu nemá. Proto je vytvoření takového závodu příležitostí, aby se podobný typ závodu dostal do podvědomí běžecké společnosti.

WEB: http://ostravickykros.cz/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/ostravickykros

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..