Raškovický čtvrtmaraton

V začínající v podzimní sezoně náš opět čeká několik novinek. Jednou z prvních byl minulou neděli Raškovický čtvrtmaraton. A byla to vydařená premiéra. Obec za podpory atletického oddílů Slezan F-M připravila všem výborné podmínky. Zázemí bylo v moderní sportovní hale v centru obce, parkovacích míst byl dostatek, pro děti skákací hrad. Na trati byla občerstvovací stanice, v cíli každý obdržel bagetu. Na všechny čekala pamětní medaile a bohatá tombola. Samotnou trat tvořili dva asfaltové okruhy po místních komunikacích směr Bystré. Část byla rovinatá, ale v každém okruhu čekal jeden táhlý kopec. Stoupání navíc znepříjemnoval silný protivítr.

Po spoustě dětí se na start hlavního závodů postavilo 82 vytrvalců. Výrazný favorit chyběl, takže na čele se vytvořila početná skupinka. Ta se roztrhala až v první seběhu. Vítězství nakonec vybojoval David Skoták v čase 39:48 před Vladanem Šindelkem.

Náš klub měl šestičlenné, ryze mužské zastoupení a slavil úspěchy.  jsem se po sobotním večírku necítil zrovna nejlíp, proto mě druhé místo v kat. 45-54 (41:18) příjemně překvapilo. Hned za mnou doběhl Dan Šindelek (42:27). V kat. 55-64 skončil rovněž druhý Roman Slowioczek (45:21) a čtvrtý i přes zdravotní problémy Ladislav Březina (52:03). Další čtvrté místo vybojoval Michal Buba v nejmladší kategorií do 34 let (42:47). Jarda Kuncek v kat. 35-44 obsadil 11. příčku za čas 49:43 min.