Night Run Hlučín

Noční běhy získávají v posledních letech na oblibě. Běhat s čelovkou je přirozené pro každého, kdo neodkládá běhání k zimnímu spánku. V letních měsících je to však příjemné zpestření. Hlučínský noční běh je velice příjemnou alternativou k těm komerčně pojatým závodům, které se valí například Ostravskými Komenského sady. Běžci na Hlučínsku jsou již na rukopis pořadatelského dua Petr Breitkopf – Gabriela Svačinová zvyklí a bylo vidět, že si jejich závod užívají. Že si to užívá i Gabka samotná, bylo slyšet z reproduktorů po celý večer.

Na start se letos postavilo celkem 68 závodníků. Součástí 9 km dlouhého okruhu okolo hlučínské štěrkovny bylo také táhlé lesní stoupání k Dobroslavicím a následný nelehký seběh úzkou pěšinkou zpět k železniční trati. Hned po startovním výstřelu vypálil rychlostí jako Bolt kupředu náš Jirka Pytlík a před sebe již nikoho dalšího nepustil. Cílem proběhl v novém traťovém rekordu 34:25 min. Záda mu jistil další Seitlák Ondřej Dominik, jenž doběhl s odstupem 28 sekund. A aby toho nebylo málo, nejrychlejší ženou byla naše Jana Dominiková, která noční cestu do cíle našla za 48:22 min. Zastoupení jsme měli ještě v podobě Lukáše Malíka, který doběhl za 46:16. Jiří Hrbáč to zvládl za 46:33 min. A výkon 56:04 vynesl Martině Metzové 3. místo v kategorii.

Po vyhlášení výsledků ještě proběhla tombola, kde vyhrál úplně každý. A aby toho neměli pořadatelé málo, tak si na nás v lednu připravili první ročník zimního závodu. Zřejmě bude nač se těšit.