Petrovy kameny po roce opět na scéně

Yes!enický maraton  (sobota 19. srpna, Ramzová – Skřítek, Jeseníky)

Počasí na XI. ročníku Yes!enického, neboli chcete-li Jesenického, maratonu panovalo pro běžce daleko příznivější, než v Grabownii. A známých tváří nejen z MKS dorazilo mnohem více. Na startu si štáb České televize odchytil na interview našeho Jardu Hrabušku, jelikož je jedním ze dvou maratonců, jež mají odběhnuty všechny ročníky! Já na Jesenickém s maratony předloni začal, takže je pro mne tato akce také svým způsobem kultovní…

Potřetí na této krásné trati jsem se rozhodl běžet maximum úseků, tedy „běhatelných“ a kupodivu mi to docela šlo i v silničních Altrách Torin 2.0. Počet vyklusaných kopců se oproti vyšlapaným zvyšoval a věřil jsem si na podobný čas jako vloni (5.20.55). Ovšem seběhy v terénu se ukázaly jako moje zeslabující se stránka; co předloni a vloni šlo, tentokrát bída. Přesto jsem se dokázal držet expertky na horské traily Radmily Michalové, s níž jsme se vzájemně „tahali“ a též vyfotili na památném, sírou zavánějícím místě zvaném Petrovy kameny. Počasí? Panovalo horské proměnlivé, sychravo, větrno, mlha. Došlo jak na větrovku, tak rukavice. Smekám před Standou Kováčekem, jenž to běžel jen v kraťasech (a botech, samozřejmě). Svižně jsem klusal i po závěrečné hřebenovce, nicméně náročný sestup po Zasraných (Ztracených) kamenech znamenal obrovský propad. Nadávat jsem přestal jen při předbíhání Jardy Hrabušky. Závěrečný sešup a sprint do cíle, kde jsem byl v čase 5.27.49 … a až devět pozic za Radkou.

 

Jako první z MKS finišoval Standa za 4.15.25, celkově skončil 30. Další byl David Rigo 5.20.55 . Jarda doběhl za mnou za 5.29.36 a hovořil o něco „antiosobáku“. UltraLibor Svozil se vytrápil kvůli křečím a v cíli byl za 6.47.02. Posledním zástupcem oddílu se stal Georgis Fasulis za 6.57.24. Na půlmaratonu jsme měli Michala Bubu, který ho absoloval jako 26. v čase 1.53.17.

Největší hrdinkou Yes!enického maratonu 2017 se každopádně pro mne stala Romana Feitová z Postřelmova, která se přihlásila na půlmaraton, ale omylem nasedla do maratonského autobusu. Když se už objevila na startu na Ramzové, rozhodla se poprvé v životě zaběhnout 42 195 metrů a navíc v těžkém horském terénu. Zabojovala, v závěru na oněch kamenech předběhla i UltraLibora a dokončila za 6.38.49. Protože zároveň i zabloudila, absolvovala vlastně ultramaraton. Romčo, ještě jednou gratulace, a doufám, že se na maratonech ještě uvidíme!

Radek

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..