Bieg Katorznika

V sobotu 12. 8. 2017 si dali dostaveníčko u rybníku Posmyk a Kokotek nedaleko polského Lublince všichni, kterým nevadí voda, špína, bláto a zápolení v extrémních podmínkách. Polské speciální jednotky zde pořádaly již třináctý ročník Biegu Katorznika a zástupci MK Seitl byli opět v čele se svým předsedou Ottu u toho.

Startovali jsme v po sobě následujících třech rozbězích 11:00 (Ota Masnica, Marek Němec, Vít Veveričík), 11:30 v kategorii VIP předseda Otto Seitl a 12:00 Dana Manicová.

Trať začínala klasicky skokem do vody a po dlouhé brození se začínají střídat úseky ve stokách, blátě, rákosí až po části s překážkami mající za cíl vysílit ještě více unavená těla závodníků. Diváci si zde přijdou na své až v cílové části vytýčené tratě. Zde jsou pořadateli vytvořeny překážky, mající za cíl udělat na pohled atraktivní show z utrpení zúčastnivších se sportovců. Po překonání tohoto úseku již čeká všechny cílová čára s vložením speciální ceny, podkovy na řetězu s cedulkou označení ročníku závodu, na šíji každého, jež se stal dnešního dne „Katorznikem“. Následuje kratičký rozhovor, nezbytné občerstvení a potom už pouze emoce a zpověď doprovázejícím přátelům o tom jaké to vlastně dnes na trati bylo. Hledáte v nepřeberné směsici slov ty, které by co nejlépe vyjádřily vaše pocity z tohoto nádherného a těžkého závodu.

Nyní přichází další neodmyslitelná fáze. Přemýšlíte jak ze sebe dostat ten písek a bláto, jež se nalepily na každý kousek vašeho těla. Pro tuto část mají organizátoři připravené sprchovací plochu (pro ženy krytou, jejíž funkčnost zajišťuje speciální vojenská technika.

Ze závodu si všichni odnášíme nejenom dobré pocity z dosažených výsledků, ale i ten z ochutnávky jídla připraveného organizátorem. Velci jedlíci si doplnili energii ještě nějakou polskou specialitkou, já osobně jsem upřednostnil „bigos“.

 

 

 

 

Každý rok zastupuje náš klub na tomto běhu více závodníků a já bych chtěl těm silově vybavenějším a extrémněji naladěným účast na Katorznikovi v některém z následujících ročníků doporučit.

Ota Masnica

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..