Petra Pastorová vyhrála v Žebráku pětadvacítku

Na start Žebrácké pětadvacítky se postavilo celkem 183 startujících. Počasí bylo v neděli pro běh ideální. Trať je zde dosti kopcovitá. Výškový rozdíl je 240 metrů a celkem se v závodě nastoupá metrů 360. Hned po startu šla mezi ženami Petra do čela a za ní se vydala Tereza Ďurdiaková. Na 20 km měla Petra menší náskok. Na konci se běželo 400 metrů do kopce a posledních 200 metrů již bylo mírně z kopce. 300 metrů před cílem běžela Tereza 10 metrů za Petrou a tady Petra zabrala a náskok do cíle nejen že udržela, ale ještě navýšila.

Celkovým vítězem se stal Maročan Saji časem 1:23:43 a druhý za ním doběhl Gerych 1:27:20 hod. Velmi dobře zaběhl Miloš Smrčka, který skončil celkově na 6. místě časem 1:32:50 hod. Vítězný čas Petry byl 1:39:27 a druhá Tereza Ďurdiaková byla v cíli za 1:39:35 hod. David Pastor běžel závod na 10 km, kde se stal celkovým vítězem.