Jak si vedou naši čeští atleti na letošním mistrovství v Londýně IAAF?

 

 Koulařský úspěch Tomáše Staňka

Koulař Tomáš Staněk vybojoval ve finále mistrovství světa čtvrté místo. Koulařským světovým šampionem je Thomas Walsh, pocházející z Nového Zélandu. Hned na zádí a na druhém místě skončil jeho americký kolega Joe Kovalcs. A nakonec bude bronz putovat do Chorvatska muži jménem Stip Žunič.

S medailovými nadějemi šel do koulařského finále Tomáš Staněk. Nejdelší pokus předvedl svěřenec Petra Stehlíka v druhé sérii, kdy poslal své náčiní do vzdálenosti 21.41, poté následovaly tři přešlapy a v závěrečném pokusu se již nezlepšil. Tomáš tak skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Na bronzového Chorvata Stipe Žuniče (21.46) ztratil pouhých pět centimetrů. Titul světového šampiona získal zaslouženě Novozélanďan Tom Walsh, jenž se jako jediný finalista dokázal dostat přes dvaadvacet metrů. Šestým pokusem vrhl 22.03. Stříbro putuje do Spojených států amerických zásluhou Joe Kovacse, který zaznamenal 21.66. Hlavní favorit a suverén této disciplíny Američan Ryan Crouser se musel spokojit až s šestým místem za 21.20. Přejeme hodně úspěchů Tomášovi v jeho dalších závodů a mistrovství.

České reprezentanky ve víceboji začali v dálce

Vícebojařky zahájily druhý den sedmiboje v dálkařském sektoru. Eliška Klučinová zaznamenala nejdelší pokus ve druhé sérii, kdy dolétla na 616 centimetrů. Kateřina Cachová skočila nejdále závěrečným pokusem, který měřil 615 centimetrů. Po páté disciplíně se vrátila do čela Belgičanka Nafissatou Thiamová, když si vylepšila sezónní dálkařské maximum na 657 centimetrů. Poté se naše reprezentantky přesunuly do oštěpařského sektoru. Cachová předvedla vyrovnanou sérii, ve které zapsala nejlépe 43.67. Klučinová měla nejlepší první pokus, kterým dokázala hodit své sezónní maximum 41.91, druhým pokusem přešlápla a třetím se již přes čtyřicet metrů nedostala. Oštěpařskou část opanovala Nizozemka Anouk Vetterová, jejíž náčiní dolétlo na 58.41, čímž vylepšila historické vícebojařské oštěpařské maximum v rámci světových šampionátů.

  

 

 

 

 

 

 

 

A jak si vede Špotáková v oštěpu?

Oštěpařka Barbora Špotáková bude házet světové finále. V kvalifikaci k tomu potřebovala dva pokusy. Ten první letel na 59.04. Hned tím druhým ovšem dokázala překonat požadovaný kvalifikační limit, když hodila 64.32 a utká se se svými soupeřkami o světové medaile. Nejdelší kvalifikační pokus předvedla Číňanka Huihui Lyu. Její oštěp se zapíchl na 67.59, čímž vylepšila kontinentální rekord. Druhá česká zastupkyně v soutěži Nikola Ogrodníková obsadila ve své kvalifikační skupině desáté místo. Její nejdelším pokusem byl hned ten z první série, kdy zaostala jediný centimetr za šedesátimetrovou hranicí. Ze svého premiérového světového šampionátu si odveze devatenácté místo. 

A konečně sprinteři na 400 metrů: Pavel Maslák

Do druhé dráhy třetího semifinále na 400 metrů nastoupil Pavel Maslák. Nakonec si v něm doběhl pro sedmé místo a čas 45.24, což je o čtrnáct setin pomaleji než v rozběhu, kde si zaběhl sezónní výkon 45.10. Svěřenec Dalibora Kupky tak v celkovém zúčtování obsadí sedmnácté místo. Velmi rychlé časy padaly hlavně v prvním semifinále, které ovládl Steven Gardiner. Bronzový medailista z loňských olympijských her dokázal vylepšit bahamský národní rekord na 43.89. Naopak ve finále neuvidíme amerického čtvrtkařského matadora LaShawna Merrita.

 

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..