Podívejte se na jedny z těch nejlepších zábavních parků v Evropě!

[reklama1]

 

Na výlet můžeme jet všemožně, ale co tak navštívit zábavní park? V České Republice jich bohužel moc nenajdeme, ale v jiných částech Evropy už jsme schopni nalézt  parky, které by mohly konkurovat i těm v USA. Ty nejzajímavější dovedou každý rok pobavit miliony návštěvníků od těch nejmenších dětí po dospělé fandy adrenalinových akcí. Zde vám přinášíme náš výběr těch nejlepších zábavních parků v Evropě.

Horská Dráha, Jízda, Zábava, Dráha, Park


[reklama2]

Futuroscope, Francie

Z názvu již vyplývá, že tento park bude zaměřený na tématiku budoucnosti. Rozsáhlý komplex nedaleko Poitiers není zaměřen na horské dráhy, ale na zprostředkování futuristického vizuálního zážitku. Dosažení tohoto vzhledu je zprostředkováno těmi nejmodernějšími technologiemi a mimo jiné se zde objevují věci, které jsou světovými unikáty.

Nabídka atrakcí a vystoupení se neustále modernizuje. Nejžhavější novinkou roku 2016 se stala spolupráce Futuroscope a slavného cirkusu Cirque du Soleil, který pro tento park připravil speciální show La Forge aux étoiles se spoustou vizuálních, vodních a pyrotechnických efektů.

Futurosocpe nabízí až 30 atrakcí, z kterých je každá něčím výjimečná. Jednou z nich je například Mysteries of the Unseen World, která vám odhalí běžné věci okem neviděné, nebo Futur Expo, jenž vám poskytne náhled do budoucnosti.

Výsledek obrázku pro Futuroscope

[reklama3]

Alton towers, Velká Británie

Samozřejmě jsme nemohli vynechat nejlepší zábavní park ve Velké Británii, o jehož kvalitách se v posledních letech přesvědčilo kolem 2,5 miliónů lidí. Ovšem, jak možná někteří z vás tuší, v roce 2015 došlo k havárii na dráze The Smiler, kdy došlo k poklesu na 1,9 miliónů.

Stejně jako u velké části konkurenčních parků, tak i v Alton Towers je možné využít služeb hotelu. Kromě toho jsou zde také lázně, minigolf nebo akvapark. Tu nejhlavnější roli zde samozřejmě hrají především nejrůznější horské dráhy a jiné atrakce.

Nejpopulárnější atrakcí parku je i přes negativní minulost dráha The Smiler, která se pyšní čtrnácti smyčkami, což z ní dělá první horskou dráhu svého druhu. Nejnovější přírustek do parky je další horská dráha Galactica, která je spojena s novým trendem, který spojuje zážítek jízdy s virtuální realitou.

[reklama8]

 

Výsledek obrázku pro The Smiler


[reklama4]

Gardaland, Itálie

Populární zábavní park Gardaland už svým názvem napovídá, že se rozkládá na břehu jezera Lago di Garda, kde byl slavnostně otevřen v roce 1975. Obrovký výběr z atrakcí a jejich zábavnost dělá z Gardalandu jeden z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších parků v Evropě.

K dispozici jsou zde 3 kategorie atrakcí: Fantasy, Adventure a Adrenaline. Každý návšetvník nehledě na jeho věk si může tedy zvolit, kde bude trávit čas.

Ty nejmenší návštěvníky jistě potěší nejnovější atrakce Kung Fu Panda Academy s řadou aktivit na téma populárního animovaného filmu. Naopak návštěvníky toužící po rychlé jízdě zabaví horské dráhy jako Oblivion The Black Hole, Raptor nebo Blue Tornado. K tomu Gardaland nabízí také atraktivní vystoupení nebo podmořský svět Gardaland Sea Life Aquarium s více než pěti tisíci živočichy.

[reklama7]

 

Výsledek obrázku pro Gardaland


[reklama5]

PortAventura World, Španělsko

Pokud jste milovníci pěkného počasí a zábavy, nesmíte vynechat park PortAventura World nacházející se ve Španělsku v poloze kousek od katalánského letoviska Salou, kde je krásné počasí přes sezónu prakticky zaručeno. Kvality parku již ocenily 4 milióny návštěvníku a je tudíž nejpopulárnější ve Španělsku.

Tento komplex se zatím skládá ze dvou parků PortAventura Park a PortAventura Caribe Aquatic Park. Už jejich názvy dávají tušit, že se jedná o jeden park s horskými dráhami a podobnými atrakcemi a jeden akvapark.

K největším tahákům tohoto parku patří atrakce jako Furius Baco s akcelerací z 0 na 135 km/h za 3 sekundy, Shambhala a tedy 76 metrová nejvyšší dráha v Evropě s největším padáním, Dragon Khan s osmy vývrtkami a rychlostí 110 km/h a stometrová věž Hurakan Condor.

 

File:Rollercoaster dragon khan universal port aventura spain.jpg

 [reklama6]

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..