Hitler, jeho vlastnoručně napsaná kniha – mein kampf – kdo na ni dnes vydělává?

[reklama1]

 

Mimo to, že se řadí mezi jedny z nejhorších lidí v historii, se zároveň řadí do nejbohatších a nejslavnějších knižních autorů všech dob. A jak všechny finance z této knihy využíval? Je dost pravděpodobné, že kdyby díky knize neměl takový finanční přínos, možná by se ani nestal tím, kým nakonec byl. První příjmy, které z knihy získal, využil pro financování nástupu nacistické strany k moci. Dále si pomocí financí pomohl tak, že uplácel a obdarovával významné německé politické osobnosti, díky kterým byl postu „k nebi“ snazší

[reklama2]

[reklama3]

 

Je více než zajímavé, že otázka na to, jak moc Mein Kampf Hitlerovi vydělával, nebyla nikdy tak moc významná, jako právě v dnešních dnech. Je totiž až – dle našeho názoru – zřejmé, že dostupnost čteček je v dnešní době obrovská. Popularita této knihy i přes fakt, o jakou knihu jde, se řadí až k Padesáti odstínům šedi. A proč je ebook až tak moc populární? Jen si představte, jak jdete po ulici a někdo vidí, že čtete právě tuto knihu. Žádný úsměvný pohled by na vás asi nepadl, proto tedy lidé v posledních dnech volí hlavně elektronickou verzi knihy. Na Amazon Kindle byla 8. ledna 2014 přidána elektronická verze knihy Mein Kampf, která se stala ihned nejprodávanějším ebookem. Knihu lze sehnat za jeden dolar. Popularitu však nezískává pouze v elektronické verzi, ale i ve verzi vázané knihy. A jak tomu bylo dřív?

[reklama4]

 

 

Když lidé začali věřit tomu, že Hitler skutečně v roce 1945 spáchal sebevraždu, byl potenciálním vlastníkem Adolfova majetku synovec Leo Raubal (dítě jeho sestry). Leo však odmítl, že chce mít s těmito penězi cokoliv společného. Proto se Mein Kampf stal majetkem Bavorska. Kniha se ihned od konce války stala zakázanou, ale 70 let po smrti, tedy 30. dubna 2015, se stala opět publikovanou a publikovatelnou.

[reklama5]

 

Situace v jiných zemích se však lišila. V USA vydavatelství Houghton Mifflin ihned po válce koupilo práva na Mein Kampf z vládní kanceláře za 37 000 dolarů. Během následujících dvaceti let vydělávají více než 700 000 dolarů i přes fakt, že byla kniha v letech 1945 až 1969 zakázána. Veškeré peníze věnují charitám, které však hledají velmi těžce, protože takřka nikdo neměl zájem o tyto „krvavé“ peníze. V ostatních zemích, například ve Švédsku, Indii a Turecku, se dokonce kniha nedávno stala nejlépe prodávající se knihou. A veškerý zisk jde opět do Bavorska, který je následně distribuován na charitu.

[reklama6]

[reklama7]

[reklama8]

 

 

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..