Běh na Kozubovou

5 km/500 m  30.července 2017, start v 10 hod.

počasí: 23,1 °C jasno a pocitová 21°C, slabý Jižní vítr 3,9 m/s, vlhkost 54%, rosný bod 13,5°C, tlak 1017,5 hPa.

Jak už každý rok, tak i letos po výběhu na Lysou horu čekal závodníky v neděli běh na Kozubovou. Nevím, kdo v sobotu z našich členů běžel, ale smekám před nimi, jelikož neděle svým počasím nechtěla dát nikomu nic zdarma. Pitný režim byl nutností i podmínkou pro všechny, abychom všichni co jsme tam byli, včetně drahých poloviček a jejich dětí. Podle časů, jak jistě vidíte výše či níže uvedené, aniž bychom se domlouvali, bylo doběhnout do 60´na vrchol Kozubové do cíle.

Všichni splnili a Otta může být spokojen. A být mladému gorolovy Tomáši Lichému v patách není nic jednoduchého pro mladé, natož pro ty co byli na vojně a stále zraji, jako víno což velmi pěkně předvedl náš sedmdesátník Václav a naši padesátnici Peťa,Roman,Laďa a Jura. No chlapci, ale já to od začátku hlídal ze zadu, kdyby někdo z našich odpadl, abych ho mohl odtáhnut na Kozubovou, kde se konala v kostelíčku mše a pan farář tam měl živou vodu pro nás. Naštěstí nebyla nutná, jelikož jak vidíte z výsledků naších borců, tak i Václav mi utekl. A to si moc dobře pamatuji, jak tak jeho kamarád v Kravařích na něho křičel „ Václave tobě to dneska dobře běží“!!! A co myslíte, jaká byla odpověď Václava? „Musí mi to běžet, vždyť mi je teprve 70 let“. Tož, kam se hrabem mi mladší. Proto se nedivím všem, co byli před Václavem, že prchali jak kamzíci, bo nikdo z nich nechtěl být jeho skalpem. A to už nemluvím o Petrovi Škarabánkovi, Romanu Slowioczkovi a Laďovi Březinovi. Ta první 150-sátka z nich musela hodně velkého lufta. Byl jsem rád, že mi v tu chvíli nebylo 30 let, jinak bych zdrhal na Kolářovou chatu Slavíč před nimi. Na druhou stranu je pravda, že jsme to vzadu hlídali s Beskydským Dědkem do druhého kilometru, než mně předběhl a dal mi s úsměvem kartáč, že jsem začátek napálil. Já myslel, že když první stovka mi zdrhla, tak neběžím tak rychle.

No bylo to 7´/km, pak 8´/km, ale v kopcích od Polany jsem se umravnil na nějakých 12-15´/km a místy i 23´/km. Ale to už fakt nebyl běh, ale chůze zoufalce, který vidí už vidinu cíle a k tomu poznámku pořadatele, že od Polany by se mělo začít závodit. A prosím Vás chlapy nikdy se neotáčejte, když na Vás volá za Vámi běžící žena. To se stalo i mně. „Jiříčku počkej nebo zpomal, ať Tě mohu doběhnout“. A stalo se. Doběhla a v cíli mi dala ještě 3“. A pak, že chlapi nejsou galantní vůči ženám. No a nakonec musím velmi pochválit i naše mladé běžce, kterým jsem se dole u startu stačil podívat do obličeje nebo se s nimi vyfotit, protože po startu mi už ukazovali pouze svoje záda. Michal Buba mně překvapil, jak si držel našeho Petra na dohled, což svědčí i o jeho času. Další pěkný čas měl i Stanislav Kováček, ale tam si ho držel na dohled Roman (nevím jestli jako jeho kouč nebo…), což bych tuto situaci na místě Standy nechtěl zažít na vlastní kůži. Roman s Petrem to jsou neřízené střely.

A poslední pěkný čas měl Pavel Juřica, kterému sekundoval vzadu Laďa. Myslím Otto a oddílový běžci, že jsme Vám na Kozubové neudělali ostudu. Tak ještě jednou blahopřeji Petrovi Škrabánkovi k 3. místu v kategorii, Václavu Procházkovi k 5. místu v kat., Romanu Slowioczkovi k 11.místu v kat., Michalovi Bobovi k 17. místu v kat., Ladislavu Březinovi k 19. místu v kat., Stanislavu Kováčekovi k 23. místu v kat., Pavlovi Juřicovi k 39. místu v kat. a neposlední řadě bych se měl pochválit sám, ale ne, samochvála s…í. A kluci mi už blahopřáli na místě k 27. místu v kat..

A poslední poznámka nakonec. Chtěl jsem se umístit aspoň podle mého startovního čísla na 152. místě a bylo to 252. místo. To bych musel předběhnout Ladislava. Mějte se hezky a ať Vám všem běžcům, kteří četli tento fejetonek to běhááááá!!!  Zítra se jdu otestovat na „Městský stadion Ostrava – 3000m

Zdraví Jiří – Dědek z Havířova

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..