Noční půlmaraton v Rybniku a nedělní desítka

V sobotu se běžel v polském Rybniku noční půlmaraton. Start byl ve 22.00 hod. u koupaliště. Celkem se ho zúčastnilo 857 startujících. Na startu nechyběla ani naše Petra Pastorová. Běžely se 3 okruhy a hned po startu se šlo do kopce. V jednom kole na závodníky čekaly tři kopce, takže náročná trať. Petra mezi ženami doběhla na celkově 5. místě a v kategorii vyhrála. Vyhodnocení bylo půl druhé ráno a hned po něm jsme jeli domu. Naštěstí je Rybnik pouze 60km od Ostravy.
V neděli jsme se ve 14.30 vydali opět směr Polsko, kde jsme jeli na závod na 10 km a to na 15. ročník Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego. Petra doběhla na 4. místě v čase 38:53 min. Svojí kategorii vyhrála s přehledem. Do cíle doběhlo 369 závodiníků.