Běh w Pogoni za Zubrem Vyhrál Robert Míč, Petra doběhla v ženách druhá

V polském městě Niepolomice se na start závodu na 15 km postavili také dva Češi a oba dosáhli velmi dobrého výsledku. Robert Míč se stal celkovým vítězem v čase 51:18 a až za ním doběhl polský závodník Pawel Kosek 52:32 min. V ženách zvítězila polská běžkyněPaulina Golec 57:07 a naše Petra Pastorová vybojovala druhou příčku v čase 58:25 min.

Nipolomice jsou asi 30 km za Krakovem. Trasa vedla z poloviny po asfaltu a druhá půlka se běžela lesem. Oba čeští závodníci byli překvapení, když se na 8. kilometru objevil dost prudký kopec. Celkem doběhlo do cíle hlavního závodu 458 závodníků. Běžel se také závod na 8 km, kde startovalo 506 sportovců.