Naše štafeta úspěšně propojila všechny čtyři české olympijské parky

Stejně jako tomu bylo před dvěma roky, kdy se konala zimní olympiáda v Soči, tak se i tentokrát běžci našeho oddílu zúčastnili olympijské štafety u příležitosti konání letní olympiády v brazilském Riu. Cílem bylo propojit všechny čtyři olympijské parky v Ostravě, Pardubicích, Plzni a na Lipně. Celá akce by se neuskutečnila, kdyby ji opět perfektně nezorganizoval předseda Ligy 100 Ostrava Jaromír Horák. A tak se téměř celá výprava mohla předvést již v pátek 5. srpna na slavnostním otevření Olympijského parku v Ostravě.

V sobotu v 8 hodin ráno na Masarykově náměstí proběhl ostrý start štafety. Za náš oddíl se jí zúčastnili Jiří Brož, Ondřej Dominik, Magdaléna Drastichová, Ladislav Dvorský, Petr Jorníček, Martina Metzová, Radovan Pach, Iva Pachtová, Petra Pastorová a Otto Seitl. Ve výpravě nechyběli také organizátor a šéf celé akce Jaromír Horák a dva řidiči doprovodných aut značky Škoda Superb. Cílem nebylo uběhnout celou trasu postupnými předávkami, což by bylo časově velmi náročné, ale součtem dílčích úseků každého běžce dosáhnout kilometrové vzdálenosti z jednoho parku do druhého. Vzhledem k bezpečnosti, jsme vybíhali většinou ve dvojicích. Dopolední kilometráž byla vždy větší, pak následoval společný oběd, kde jsme se podělili o aktuální zážitky a následovala odpolední běžecká část.

V Pardubickém parku se nám na pódiu dostalo milého přivítání. Obdrželi jsme velký pardubický perník se symbolem místního parku, který jsme měli jako dar přivézt až do Lipna. Moc příjemná byla po celodenní námaze návštěva VIP stanu, kde jsme s radostí doplnili ztracenou energii a hlavně tekutiny J. Marně jsme pak takový stan vyhlíželi v Plzni a na Lipně. Druhý den jsme při doběhu do Plzně okořenili svou návštěvou přestávku fotbalového utkání I. ligy mezi místní FC Viktorií Plzeň a Bohemians Praha 1905. Na ploše se nám dostalo příjemných ovací. Na stadion a následně také do olympijského parku nás doprovodil olympionik a plzeňský rodák triatlonista Přemysl Švarc. V pondělí nás čekal poslední úsek z Plzně na Lipno. Někteří ve svém běžeckém úseku museli překonat slušnou nadmořskou výšku a tak si mohli dosyta užít běhání do kopce J. Na Lipně se nám opět dostalo vřelého přivítání. My jsme organizátorovi místního parku předali perník z Pardubic a také pozdrav z Ostravy v podobě hornického kahanu. Moc milým překvapením pro nás bylo ubytování v hotelu Vltava, kde jsme si užili jak hotelový bazén tak skvělou večeři. V úterý nás už čekala jen zdlouhavá cesta zpátky do Ostravy.

Velké díky za celou vydařenou akci patří hlavně Jaromíru Horákovi, ale také našemu předsedovi Ottovi Seitlovi. A nebýt nás běžců, tak by se tahle štafeta nemohla uskutečnit. Parta jsme byla skvělá. Moc jsme se nasmáli, viděli velkou část naší republiky, prohloubili jsme a utužili náš kolektiv.

Ondřej Dominik

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..