29. Johannesbad Thermen-Marathon in Bad Füssing

Bad Füssing  je 600 km od Ostravy a my jsme tam v sobotu vyrazili na maraton. Přespali jsme 20 km od místa startu a v neděli ráno jsme se vydali na start, kde si Petra a Patrik vyzvedli číslo a šli se rozcvičit na závod, Petra maraton a Patrik půlmaraton.

Na start maratonu se postavilo 183 maratonců, z toho 148 mužů a 35 žen. V mužích měl vítěz 2:28:02 hod. V ženách vyhrála naše Petra časem 2:49:55 hod a  na druhém místě doběhla o 2:14 min později Němka. Takže Petra musela makat, i když od startu vedla. Jenom škoda, že cely závod foukal silný a studený vítr, jinak by mohla zaběhnout lepší čas. Petra se připravuje na 23. 3., kdy v Plzni poběží MČR na 100 km. Hlavním letošním cílem bude opět Indie, kde se 7. 12. uskuteční MS na 100 km.

Na půlmaratonu vyběhlo 401 mužů a 157 žen. Zvítězil Němec časem 1:06:22 hod. Patrik zaběhl 1:18:39 hod. a skončil druhý v kategorií. Patrikovi ovšem v závěru došly síly.  V ženách vyhrála taky domácí závodnice časem 1:18:47 hod.

V závodě na 10 km doběhli první tři muži pod 30 min. Vítěz 29:28 min. Celkem v závodě na 10km běželo 385 mužů a 208 žen. A v ženách zvítězila závodnice za 31:54 min.

Po závodě jsme využili termální lázně, vstup byl pro všechny závodníky zdarma.