Zimní běh Kobeřicemi

Zima v celé své kráse se těšila na běžce Zimního běhu Kobeřicemi. Psala se neděle 7. 1. 2024. Teplota na bodě mrazu, vítr a sníh, který štípal do tváře. I tak se na start závodu postavilo 80 běžců.

Pro ženy a muže byl připraven okruh délky 4,7 km, pro muže vytrvalce pak dva okruhy o délce 9,4 km. V 10:00 hod. bylo odstartováno a všichni jsme se vydali na klouzavou cestu skrz Kobeřice. Terén Kobeřických závodů není žádná rovinka a může Vám dát trochu zabrat. Ovšem poslední úsek vám vše vynahradí, když běžíte do cílové rovinky z kopečka dolů. Trasa byla dobře označena a na mnohých rozcestích byli připraveni členové hasičského sboru zastavující projíždějící auta.

V cíli byl jako vždy připraven teplý čaj a všichni závodníci mohli využít zahřátých zázemí šaten a baru na hřišti.

Trocha z osobního soudku.

Můj první závod v tomto roce mi hned přinesl nové zážitky. Po sobotním soustředění našeho klubu MK Seitl jsem byla příjemně rozlámaná. V neděli ráno jsem se probudila půl hodiny před nastaveným budíkem. I tak jsem se převalovala v posteli a přemýšlela, zda vyrazit na závod i v tomhle počasí. Odbyla 9. hodina a já si řekla: „půjdu do toho“. Poprvé takto na poslední chvíli. Nebyl už čas na snídani. Poprvé tedy i s prázdným žaludkem. Škrábání auta zabralo trochu času. Vyjíždím v 9:20 a je mi jasné, že na závod přijedu tak v 9:55. Start byl v 10:00 hod. Naštěstí jsem nebyla jediným opozdilcem. Stihla jsem start a zvládla i doběhnout do cíle bez úrazu. Konec dobrý, všechno dobré.

A jak to dopadlo?

Kondiční běh mužů na 4,7 km vyhrál Klimek Petr 19:35, 2. Buchta Adam 20:05 a 3. Vehovský Radek 20:55.

Z žen byla 1. Legerská Hana SSS Vítkovice 20:14, 2. Mazačová Martina AKEZ Kopřivnice 20:30, 3. Kašná Markéta TJ JÄKL Karviná 20:43. Skřipcová Irena doběhla v čase 27:36.

Muži vytrvalci. Celkově 1. Wittek David OTC Vlčáci 34:55, 2. Kopřiva Petr 35:41, 3. Buba Michal 37:11. 1. ve své kategorii Škrabánek Petr 41:02, 2. ve své kategorii Vytisk Alfons 51:51.

Děkuji za skvělou organizaci všem, kteří se na závodě podíleli.

Přeji spousty naběhaných a nachozených kilometrů v roce 2024.