Silvestrovský běh Hrabovou

Poslední den loňského roku se konal v Hrabové již 34. ročník Silvestrovského běhu. Že je to akce mezi sportovci velice oblíbená, potvrzuje mimo jiné také hojná účast. Hlavní závod na 9,2 km zvládlo 191 vytrvalců a jedno kolo, tedy 4,7 km zdolalo 59 běžců. Tento ročník došlo také ke dvěma změnám oproti létům předcházejícím. Poprvé bylo zázemí přesunuto do místního Kulturního domu, jenž byl otevřen v polovině roku 2022. A ač je prostor oproti klubovně TJ Sokolu Hrabová mnohem prostornější, i tak sál téměř praskal ve švech. Druhá změna se týkala trasy, kdy byl částečně pozměněn okruh, na kterém se závodí a část trasy se tak odklonila od hlavní komunikace.

Hned od začátku závodu nenechal nikoho na pochybách hlavní favorit Lukáš Chwistek z SSK Vítkovice a způsobem start cíl si doběhl suverénně pro vítězství. Je čas v cíli činil 27:55 minut. Záda mu jistila dvojice, která se rozhodla spolupracovat a až v závěru prokázal lepší formu vítkovický Vojtěch Bárta a získal pro sebe časem 31:47 druhé místo. Nás mohlo těšit, že mu dělal sparinga skvěle běžící náš Jan Fousek a zaostal za Vojtou o 10 sekund.

V ženách to byl souboj generací. První žena byla stejně suverénní stejně jako mezi muži a byla jí mladá Barbora Vahalíková z Atletiky Nový Jičín. Její vítězný čas byl 34:32 minut. Druhá skončila zkušená Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 37:16 a o 3 sekundy tak porazila svou týmovou kolegyni a o generaci mladší Annu Slívovou.

Naši členové se opět zúčastnili ve velkém množství: Patrik Pastor 33:01, Jan Benbenek 33:14, Marek Škapa 33:53 a 1. místo v kategorii, Ondřej Dominik 34:34 a 3. místo v kategorii, Michal Buba 34:48, Dan Šindelek 35:14 a 3. místo v kategorii, Milan Ondrášek 35:45, Petr Škrabánek 37:07 a 3. místo v kategorii, Roman Slowioczek 38:30, Tomáš Lipina 39:12, Kateřina Šeděnková 39:22 a 2. místo v kategorii, Magdalena Drastichová 40:11, Petr Milfait 42:56, Iva Kondasová 42:56, Jana Kilarová 44:16 a 2. místo v kategorii, Radim Václavík 45:57, Jaroslav Hrabuška 46:26, Lenka Běhunčíková 47:42, Alfons Vytisk 48:20, Radomír Pach 49:45, Josef Smola 51:11 a 3. místo v kategorii a Petra Malinová 52:53 minut.

V závodě na 4,7 km nás reprezentovali naši benjamínci: Tadeáš Šelong 27:17, Tereza Václavková 30:33 a Viktorie Šelongová 30:33 minut.